Hataylı 175 Öğretmen, Öğrenci, Veli Umre’de

Hataylı 175 Öğretmen, Öğrenci, Veli Umre’de

İlimizde görev yapmakta olan öğretmenler, öğrenciler ile velilerinden oluşan toplam 175 kişilik bir kafile, geçtiğimiz Pazar günü Hatay Havalimanı’ndan, Umre vecibesi için mukaddes topraklara uğurlandı.

Hatay’dan, Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonuyla 11 günlük Öğretmen-Öğrenci-Veli Turu ile umreye gidecek olan vatandaşlar, 22 Ocak Pazar günü saat 11:00’de Hatay Havalimanı’nda gerçekleşen bir törenle, dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.
Düzenlenen programa İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, İl Müftü Yardımcısı Murat Akçay, Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdürü Memiş Kelletaş, kafiledeki din görevlileri, kadın irşat görevlisi, umre yolcuları ve yakınları katıldı. Hatay Havalimanı’nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve kasidelerin okunmasıyla başladı, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’nin konuşmaları ile devam etti. Program, İl Müftüsü Bilgili’nin konuşmasının ardından, İl Müftü Yardımcısı Murat Akçay’ın yaptığı dualarla, öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan 175 kişilik umre kafilesinin kutsal topraklara uğurlanmasıyla tamamlandı.
175 kişilik kafilenin, 2 Şubat Per-şembe günü yurda, Hatay’a dönmesi bekleniyor. -Haber/Mehmet Durmaz-