Hataylı Altın Kız Galip…

Hataylı Altın Kız Galip…

Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonası İspanya’da devam ediyor

Antakya Satranç Kulübü’nden Elif Zeren Yıldız, ilk maçında Malezyalı rakibini yendi.

2018 Dünya U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası, 4-15 Kasım 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Santiago de Compostela şehrinde gerçekleşiyor. 90 ülkeden 851 sporcunun yarıştığı Şampiyona’da, ülkemiz adına 8 yaş kızlarda Zeynep Acar, 8 yaş genelde Mert Can Seviğ ve Ateş Atabey Ayhan, 10 yaş kızlarda WCM Elif Zeren Yıldız, 10 yaş genelde CM Kerem Erten, 12 yaş kızlarda İrem Ezra Öz ve 12 yaş genelde de CM Efe Metehan Yavuz mücadele ediyor.
Şampiyona’da yarışan genç sporcularımız, ilk günü 5 galibiyet ve 2 kayıp ile kapattılar. Mert Can Seviğ, Ateş Atabay Ayhan, WCM Elif Zeren Yıldız, CM Efe Metehan Yavuz ve İrem Ezra Öz, günün kazanan isimleri oldular.Türkiye Milli Satranç Takımı’nın kazanan sporcuları arasında, Antakyalı 10 yaşındaki satranççı Elif Zeren Yıldız da bulunuyor. Kemal Nurlu’nun sorumluluğundaki Antakya Satranç Kulübü sporcusu olan Elif Zeren Yıldız, ilk maçında Malezyalı rakibini yenmeyi başardı.
İspan-ya’da yarışan Hataylı Elif Zeren Yıldız’ın, önceden Avrupa ve Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor. Antakya Satranç Kulübü, sporcusunun başarısıyla gururlanırken, “Sporcumuz Elif Zeren Yıldız, İspanya’da yapılan Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’na Malezyalı rakibini yenerek başladı. Tebrikler altın kız, yolun açık olsun.” mesajı verildi. -Cemil Yıldız-