Hataylı Bilim İnsanından uyarı:

Hataylı Bilim İnsanından uyarı:

3. doz, yüksek koruma sağlıyor!

BioNTech, Amerikalı ortağı Pfizer ile birlikte geliştirdiği koronavirüs aşısının üçüncü dozuna dair ilk verileri ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) sundu. Uğur Şahin, üçüncü dozun yüksek koruma sağladığını ifade etti.

Salgının yarattığı küresel kaosa çözüm üreten ilk şirket olan, Alman BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su, Hataylı Bilim İnsanı Prof. Dr. Uğur Şahin, virüsün varyantlarına karşı “3. doz önemli” uyarısı yaptı. Şahin, buna dair açıklamasında, “Virüsün en az bir adım önünde olmak için sürekli çalışıyoruz. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki insanların aşımıza erişimini artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
Güçlendirici aşının, daha önce aşılanmış kişilerde enfeksiyon ve hastalık oranlarını azaltmaya yardımcı olabileceğini ve gelecek sezonda virüs varyantlarının yayılmasını daha iyi kontrol edebileceğini söyleyen Şahin, ilk verilerin, aşının üçüncü dozunun orjinal virüse ve varyantlarına karşı “yüksek koruma sağlanabileceğini, hata bunun da aşılabileceğini” gösterdiğini vurguladı.
BioNTech üretimi aşılar, bugün Hatay’da da devam eden aşılama sürecinde kullanılan aşılar.
-Tamer Yazar-