Hataylı Gençler Bu Yarışma Sizin

Hataylı Gençler Bu Yarışma Sizin

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri nedeniyle evde kalınan günlerde, “Online Genç Ideathon” (Fikir maratonu) yarışması başlattı.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evde geçirilen süre zarfında; gençlerin kişisel gelişimini desteklemek, ev hayatı ile yaşam dengesini kurmaya yardımcı olmak, evde hareketliliği artırmak ve gönüllülük faaliyetlerini iyileştirmek amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm gençlerin katılımına açık “Online Genç Ideathon” (Fikir maratonu) yarışması için start verildi.
-3 KATEGORİ-
“Evde yaşam üzerine yenilikçi fikirler” konseptiyle gerçekleştirilecek “Online Genç Ideathon” 3 farklı kategoride yapılacak.
“Evde spor”, “evde gönüllülük” ve “evde kişisel gelişim” kategorilerinde düzenlenecek yarışmaya, 14-29 yaşlarındaki gençler, bireysel, iki kişilik veya üç kişilik takımlar halinde başvurabilecek. Başvurular, “http://e-genc.gsb.gov.tr/EGenc/Content/Ideathon2020” web adresinden 10 Mayıs’a kadar alınacak.
-ÖDÜL-
Yarışmada dereceye giren projelere ise para ödülü verilecek. Yapılan ön elemenin ve finalistlerin açıklanmasından sonra katılımcılar, 13 Mayıs’ta online olarak yapılacak tanıtım ile oryantasyon toplantısı sonrasında projelerini koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde online platformlarda gerçekleştirecek.
Finalistler, 15 Mayıs’ta çevrimiçi videolu görüşme yöntemi ile çalışmalarını alanında uzman isimlerden oluşan jüriye sunacak. Her kategori için birinciler 5 bin, ikinciler 3 bin ve üçüncüler ise 2 bin lira para ödülü kazanacak. -Tamer Yazar-