Hataylı işçi

Hataylı işçi

6.kattan düşerek öldü

Bursa’da bir inşaatta çalışan 5 çocuklu bir baba, 6.kattan düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Kazada ölen işçi Ahmet Alış, Hataylı hemşerimiz. Olay, Salı günü akşam saatlerinde, 16.30 sıralarında, Osmangazi ilçesi İstiklal Mahallesi, Fuat Kuşçuoğlu Caddesi’nde meydana geldi. 14 katlı inşaatta çalışan Ahmet Alış, iddiaya göre, dengesini kaybederek 6’ncı kattan 1. kata düşerek, iskele demirlerine asılı kaldı. Alış’ı bulunduğu yerden indiren ekipler, öldüğünü belirledi.

Evli ve 5 çocuk babası Ahmet Alış’ın cenazesi, aynı inşaatta birlikte çalışan 19 yaşındaki oğlu Derman Alış’a teslim edildi. Oğlu, babasının ölümüyle ilgili kaza hakkında şunları söyledi:

“5 kardeşiz. Babam, asgari ücret ile inşaatlarda çalışıp, kendisi ve annemle beraber 7 nüfusa bakıyordu. O gün de işimize beraber gittik. Normalde mesaimiz saat 18.00’de bitiyordu. Ama babam, ‘Bugün işimizi erken bitirelim, saat 16.30 gibi çıkalım’ dedi. Tam çıkmaya hazırlandığımız sırada, bu olay yaşandı. Babam, gözlerimin önünde 6’ncı kattan düştü. O şokla aşağıya indiğimde, babamı yerde yatarken göreceğimi düşündüm, ama 1’inci kattaki iskele demirlerine asılı halde gördüm. O görüntü, gözümün önünden gitmiyor.

Acım çok büyük. Babamla, kazadan 1 gün önce inşaatta birlikte fotoğraf çektirmiştik.”

Ahmet Alış’ın cenazesi, defin için memleketi Hatay’a getirildi. -Haber Merkezi-