Hataylı Kadınlar meydana çıkıyor

Hataylı Kadınlar meydana çıkıyor

Ülke genelinde peş peşe gelen kadın cinayetleri, yanan ormanlar ve sığınmacılar bağlamında yükseltilen ırkçı söylemler, Hatay’daki kadınları bir kez daha meydana taşıyor.

Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü platformu üyesi kadınlar, 5 Ağustos saat 19.00’da Antakya Atatürk Parkı’nda bir protesto eyleminde bulunmaya hazırlanıyor. Kadınlar; “Yangınlara, ırkçılığa, katliamlara, şiddete karşı” bir araya gelirken, “İsyandayız” demeyi de ihmal etmiyor.
Bu konuda paylaşılan notta ise “5 Ağustos Perşembe günü saat 19.00’da, göz göre göre katledilmemize isyanımızı haykırmak için Antakya Atatürk Parkı’ndayız” denildi.
-CİNAYETLER-
Antalya’da, beş gündür kendisinden haber alınamayan, Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun (21) ölü bulunmasının ardından ortaya çıkan cinayet ve şiddet tablosu da, Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde yürüyüş yapmak için ormanlık alana giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan 2 çocuk annesi 45 yaşındaki Öğretmen Emine Gökkız’ın, ormanlık alanda iple ağaca asılı olarak bulunması da Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü platformu üyesi kadınların gündeminde. -Tamer Yazar-