Hataylı katılımcılar

Hataylı katılımcılar

Şimdi Sıra Sizde

“6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması için başvuru dönemi başladı…

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “6. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. Bu sene altıncısı düzenlenecek olan kısa film yarışmasında dereceye girenleri, 12.500 TL’ye varan yatırım fonu ödülleri bekliyor. Yurt içi ve yurt dışından tüm katılımcılara açık olan kısa film yarışması için başvurular 6 Mart 2020’ye kadar devam edecek.
Geçen yıl olduğu gibi, “Bulmacalı Senaryo” konseptiyle düzenlenen yarışmada, bireylerin bilinçli finansal kararlar alarak geleceklerini nasıl güvence altına alabilecekleri işlenecek. Tasarruf ve yatırımın önemini en iyi anlatan yarışmacı, 12 bin 500 TL değerinde yatırım fonunun sahibi olacak. İkinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL değerinde yatırım fonu kazandıracak yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, 1 yıl süreli İKSV Kırmızı Lale Kart Üyeliği de kazanacak. Dördüncü olan yarışmacı ise 2014’ten bu yana yarışmanın jüri üyesi olan ve 3 Ağustos 2019 tarihinde geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybeden Cüneyt Cebeonayan Özel Ödülü kapsamında 5.000 TL değerindeki yatırım fonunun sahibi olacak.
Yarışmaya katılmak isteyenlerin, çektikleri, 3 dakikayı aşmayan filmlerini 6 Mart 2020 tarihine kadar www.kameraelindegelecegincebinde.com sitesi üzerinden doldurdukları formla birlikte, elden, iadeli taahhütlü posta yoluyla veya kurye/kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekiyor.
Bu arada, filmde geçmesi gereken 10 kelime; Bütçe, Birikim, Yatırım, Hedef, Gelecek, Finansal planlama, Emeklilik, Risk, Portföy, Yatırım vadesi (kısa, orta, uzun), Pay (hisse), Borçlanma aracı, Tahvil/bono, Kira sertifikası, Yatırım fonu, Bireysel emeklilik, Aracı kurum, Portföy yönetim şirketi, Banka, Yatırım danışmanı arasından seçilecek. -Tamer Yazar-