Hataylı liseliler şarkısı…

Hataylı liseliler şarkısı…

21 senedir aralıksız devam eden ve bu sene 22.si gerçekleşecek olan fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nda Hataylı liselilerin en çok şarkısını söylediği isimler belli oldu.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde 21 senedir aralıksız devam eden ve bu sene 22.si gerçekleşecek olan fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nda, Hataylı liselilerin en çok şarkısını söylediği isimler belli oldu. Türk Rock Müziği’nin en önemli isimlerinden Şebnem Ferah’tan ‘Yalnız, Sil Baştan ve Mayın Tarlası’, en çok söylenen şarkılar olurken, Duman’dan ise ‘Senden Daha Güzel, Seni Kendime Sakladım ve Kırmış Kalbini’ şarkıları tercih edildi.
Yediden yetmişe herkesin kalbinde taht kuran Barış Manço’yu ise liseliler hiçbir zaman unutmadı. Manço’nun ‘Yaz Dostum, Dönence ve Kara Sevda’ şarkıları, en çok tercih edilen şarkılar arasında yer aldı. Türk Pop Müziği’nin en güçlü seslerinden Sertab Erener’in ise en çok ‘Aşk, Açık Adres ve Yanarım’ şarkıları söylendi.
81 ilden binlerce liselinin başvuru yaptığı yarışmanın elemeleri için de geri sayım başladı. 22-23 Mart’ta İstanbul elemeleriyle başlayacak yarışma, 29-30 Mart’ta MEB Şura Salonu’ndaki Ankara elemeleri ve 5-6 Nisan’da İzmir Arena’daki İzmir elemeleriyle devam edecek. Muhteşem ödüllerin verileceği büyük final ise 27 Nisan’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek.
MUHTEŞEM ÖDÜLLER
fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılındaki yarışmanın ödülleri arasında cazip para ödülleri yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamındaki burs ödülleri de yer alıyor. -Selvi Günay-