Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hataylı Yazar…

Şair Murathan Çarboğa balkondan

Şair Murathan Çarboğa balkondan düşerek öldü

Hatay, Dörtyol doğumlu Yazar, Şair, Edebiyat Öğretmeni Murathan Çarboğa, Pazar akşamı evinin balkonundan aşağıya düşmesi sonucu hayatını kaybetti. 46 yaşındaki Çarboğa’nın, rahatsız olduğu ve yakın bir gelecekte ameliyat olmayı planladığı kaydedilirken, balkondan düşmesi sonucu yaşanan ölümü araştırılıyor. Olay, Antakya’ya bağlı Ekinci Mahallesi’ndeki evinde yaşandı
MURATHAN ÇARBOĞA KİMDİR?
1974 Dörtyol doğumlu olan Murathan Çarboğa, MKÜ Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Şiir ve yazıları birçok dergide yayınlanan Çarboğa’nın, 2018 yılında İncir Yayıncılık tarafından ‘İshak Kuşunun Çağırdığı Çocuk’ adlı öykü kitabı ve yakın zamanlarda da ‘Kadem’ adlı gerilim türü romanı yayınlandı.
Murathan Çarboğa’nın aldığı ödüller ise şöyle sıralanıyor:
2001 yılında Hasan Bayrı Şiir Ödülü, 2003 yılında Uğur Mumcu Şiir Ödülü, 2004 yılında Behzat Ay Deneme Ödülü, 2005 yılında Cemal Süreya Şiir Ödülü, 2007 yılında Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü, 2014 yılında Mahmut Tunaboylu Öykü Ödülü, 2014 yılında Madenci Edebiyatı Öykü Ödülü, 2015 yılında Nihat Akkaraca Öykü Ödülü, 2017 yılında Ahmet Hamdi Tanpınar Şiir Ödülü, 2018 yılında Mustafa Miyasoğlu Hikaye Ödülü, 2018 yılında Dede Korkut Hikaye Ödülü. Edebiyatçı Murathan Çorboğa, Kezban Çarboğa ile evli.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler. -Cemil Yıldız-