Hataylılar, Halil Sezai’yi istemiyor!

Hataylılar, Halil Sezai’yi istemiyor!

Sanatçı Halil Sezai’nin, 4 gün önce yaşlı bir yurttaşı sokak ortasında dövmesi olayından sonra, sanatçının programlanan yarınki Antakya konseri öncesi boykot mesajları yağıyor. Bu konudaki tepkisini sosyal medya üzerinden gösteren Hatay halkı, Halil Sezai’yi istemediğin duyurdu. Antakya Atlı Spor Kulübü organizasyonu olan yarınki Halil Sezai-Hüsnü Şenlendirici konserinin de zaten iptal edildiği belirtiliyor.
Yapılan yorumlarda, “Sebebi her ne olursa olsun, yaşlı bir insanı öldüresiye döven bir adamın Medeniyetler Kenti Hatay’da konser vermesi kabul edilemez” değerlendirmeleri yapılıyor.
Halil Sezai’yi kınayan bir Antakyalının ilginç yorumu şöyle:
“Halil Sezai, Antakya’ya gelme! Kendinden büyük, yaşlı bir adamı darp ettiği görüntülerle gündem olan Halil Sezai, 19 Eylül Cumartesi günü Antakya’da, bir mekanda, klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici ile beraber konser verecek. Bugünkü olaydan sonra İzmit’teki konseri iptal eden işletme sahibini kutluyorum. Yerinde bir karar olmuş. Aynı duyarlılığı, hafta sonu yapılacak konseri iptal ederek kendine yakışanı yapacak olan işletmeden de bekliyorum.
Sebebi her ne olursa olsun, yaşlı bir adamın evine üç dört kişiyle baskın yaparak ve hakaret ederek eylem gerçekleştirmek bir sanatçıya yakışmamıştır. Hele hele gözü dönmüş şekilde saldıran, yumruk ve hatta tekme sallayan, bununla yetinmeyip adamın getirdiği kelime-i şehadeti ezanla karıştırarak, ‘bir de ezan mı okuyorsun?’ diyerek, sanki 15 Temmuz’daki selalara başkaldıran densizler gibi bir hınç, öç alma hırsıyla yaşlı bir adamı darp eden birinin bu memlekette konser vermemesi lazım. Halil Sezai, Antakya gelme! Kendine yakışanı yap!” -Cemil Yıldız-