Hatayspor 0-0

Hatayspor 0-0

Osmanlıspor ile Antakya’da karşılaşan Hatayspor, rakibi önünde ilk yarıda etkiliydi, ancak 3-4 net gol pozisyonunu kullanamadı.

İkinci yarıda, konuk ekip, özellikle son 30 dakikada baskı kurdu ve Hatayspor kalesinde mutlak 4-5 gol pozisyonu yakaladı. Hatayspor kalesinde devleşen kaleci Akın ile şans faktörü, Bordo-Beyazlı ekibin yenilgisini önledi.

HAKEMLER: Murat Erdoğan***Hüseyin Aylak*** Gökhan Barcın***
HATAYSPOR: Akın**** Kubilay*** Hamza*** Selim*** Gökhan***Mesut*** Sadi*** Diallo**** Yusuf **** Murat**** Caner***
OSMANLISPOR: Eyüp*** Caner*** Ali Eren*** Tugay** Eric*-** Burhan*** Hasan**Numan***Lembi*** Anıl** Magaye***

Hatayspor, dün kendi sahasında Lig’in güçlü ekiplerinden Osmanlıspor ile golsüz berabere kaldı.
Maçın kısa özeti şöyle:
İlk yarıda Hatayspor golleri kaçırdı. İkinci yarıda ise Osmanlıspor inanılmaz golleri kaçıran taraf oldu.
Oyuna Osmanlıspor başladı. İlk tehlikeyi yaratan taraf Hatayspor oldu. Henüz 1.dakikada Diallo uzaktan kaleyi denedi, top az farkla dışarı çıktı. 18.dakikada Gökhan’ın vuruşunda top az farkla dışarı çıktı. 32.dakikada Hatayspor gole çok yaklaştı. Bu dakikada Mesut topu getirdi, yerden pasını verdi, Selim şık bir vuruş yaptı, top yan direkten döndü. 43.dakikada Gökhan güzel kaçtı. Pasında Selim topa aynı güzellikle vurdu. Ancak top yan direğin dibinden dışarı çıktı.1 dakika sonra Selim vurdu, top yan direkten döndü.
İkinci yarıya takımlar aynı onbirle çıktı. 49.dakikada Hatayspor kalesindeki karambolde defansın son anda müdahalesi golü önledi. 55.dakikada yine Hatayspor kalesi tehlike atlattı. Rakip futbolcu sağ çaprazda vuramadı. 58.dakikada Selim’in şutunda top avuta çıktı. Bu dakikada Bordo-Beyazlılar üst üste iki korner kullandı, sonuç alamadı. 65.dakikada Osmanlıspor kontratağında Sadi’nin son anda müdahalesi Hatayspor kallesini golden korudu. Bu dakikalarda, konuk ekibin, oyunu Hatayspor sahasına yığma çabası sonuç verdi ve sağlı-sollu ataklarla Hatayspor kalesini bunalttı. 709.dakikadaki atakta kaleci Akın, kaleye yakın mesafeden giden aşırtma vuruşu son anda kornere çıkardı. Korner atışında da, kaleye giden topu yumrukla uzaklaştırdı. 75.dakikada Hatayspor ani atağında top kaleciye ve defansa çarptı, gitti-geldi, ancak gol olmadı. 76.akikada Osmanlıspor gole çok yaklaştı. Yusuf son anda tehlikeyi önledi. Hatayspor, son dakikalarda Gökhan’ın yerine Tom’u, Kubilay’ın yerine Yılmaz’ı ve Caner’in yerine Korkeshko’yu oyuna aldı. 88 ve 90+1.dakikalarda Hatayspor kalesinde inanılmaz gol fırsatları kaçtı. Osmanlıspor futbolcuları, 3 ve 5 pasta boş kale yerine topu avuta attılar ve maç da golsüz sonuçlandı.-Cemil Yıldız-