Hatayspor 1-1

Hatayspor 1-1

Cumartesi günü Altay ile Antakya’da karşılaşan Hatayspor, güzel bir oyun sergilediği ilk yarıda Yılmaz’ın golüyle devreyi 1-0 önde kapattı. İkinci yarıdaki 20 dakikadan sonra oyundan düşen Bordo-Beyazlılar, rakibin ağır sahadaki uzun top ve duran top hamlelerine karşılık veremedi ve yediği golle maçı da 1-1 beraberlikle tamamladı.

HAKEMLER: Mert Güzenge**Cemal Bingöl** Gökmen Olgaç**
HATAYSPOR: Akın**Kubilay**Selim*(Diallo**)Gökhan**Yılmaz**Mesut**Sadi**Sinan**Yusuf**Murat** Caner**
ALTAY: Egemen** Serkan** Metin***Hüsemittin***Adnan**Yasin***Marco***Tevfik**İbrahim**Gençer***İhsan**

Hatayspor, evinde Altay ile 1-1 berabere kaldı. Cumartesi günü yağış altında ağır sahada oynanan maçta, Hatayspor, ilk yarıda başarılı bir mücadele örneği sergiledi. Maça iyi başlayan ve 12. dakikada Gökhan ile gole çok yaklaşan Bordo-Beyazlılar’ın atağında Kaleci Egemen başarılıydı. İki dakika sonra, 14.dakikada sağdan gelişen Hatayspor atağında, Yılmaz, kale sahasında iyi yükseldi ve kafa ile topu ağlara gönderdi, 1-0. Attığı golün morali ile daha rahat oynayan Hatayspor, bir türlü ikinci golü bulamadı. 27.dakikada soldan Caner’in ortasında Selim uygun pozisyonda golü atamazken, 38. dakikada gelişen konuk ekip atağında, Furkan, 3 pasta topa dokunamadı ve golü kaçırdı.
İlk yarıyı Bordo-Beyazlılar 1-0 önde kapattı. İkinci yarının başlarında Hatayspor iyiydi, ancak gol yollarında son vuruş yapılamadı. Dakikalar ilerledikçe, yağışla birlikte konuk ekip beraberliği düşünmeye ve oyunu da Hatayspor kalesine yıkmaya, uzun toplarla, ayrıca kazandığı duran toplarla Hatayspor kalesinde tehlikeler yaratmaya, karamboller oluşturmaya başladı.
Sporseverler, bu hamlenin sonuç vereceğini beklerken, nitekim 80.dakikada kazanılan duran topta, Gençer, soldan yapılan ortada 6 pasta iyi yükseldi ve kafa ile topu ağlara gönderince, skor 1-1 oldu. Golden sonra iki takım da galibiyeti düşündü. Hatayspor, Yusuf ile önemli bir fırsat yakaladı. Ancak kullanamadı ve maç da 1-1 beraberlikle son buldu.
-Cemil Yıldız-