Hatayspor 4-2 Galip

Hatayspor 4-2 Galip

Son yılların seyir zevki yüksek gol düellosundaki maçta;

Hatayspor’un gollerini Saba (2 gol) Diouf  (1 gol) ve Kamara (1 gol)  kaydetti.

ATAKAŞ HATAYSPOR

Abdullah**, Onur**, Ruben Ribeiro***, Saba Lobjanidze**,

Kamil Ahmet**, Fatih Kurucuk***, Adekugbe***, Burak Öksüz**,

Mame Diouf***, Dylan Louis**

GALATASARAY:

İsmail Çipe**, Taylan***, Alpaslan Öztürk**, Patrick**, Kerem**

Aktürkoğlu***, Berkan**, Cicaldau**, Teixeira***, Emre Kılınç***,

Halil Dervişoğlu**, Sacha Boey**

Süper lig 21.hafta son maçında dün, Hataysporla Galasataray karşı kaşrıya geldi. Maçın 2.dakikasında Galatasaray’ın atağı sağdan gelişti. Kerem sola doğru ağa atılan topla buluştu. Vuruşunda, top dışarı çıktı. 5.dakikada Hatayspor inanılmaz bir gol fırstı kaçırdı. Hatayspor’un atağını Rİbeiro başlattı. Solda Kamara’yı gördü. Bu futbolcunun ortasında Diouf topu yere indirdi. Saba Lobjanidze, altıpasta bomboş durumda topu auta attı. 11.dakikada Adekugbe, soldan ortaladı, Galatasaray defansı tehlikeyi son anda kornerle önledi.Hatayspor korner kullandı.Sarı Kırmızı ekip atağı kesti ve Keremle kontöratağa kalktı. Yapılan ortada Berkan altıpasla topu auta attı.14.dakikada Hatayspor korner kullandı. Galatasaray kalesindeki karambolde Kamara  bomboş durumda topu auta attı. 22.dakikada Galasatasaray’ın golü geldi. Soldan gelişen atakta Patrick yerden ortaladı, Emre Kılınç kale sahasına dokunarak topu ağlara gönderdi.0-1.

Maçın 26.daikkasında Gs korner kullandı, Louis topa elle temas edince hakem penaltıyı verdi.Atışı patrick kullandı.Hatayspor kalecisi Abdullah toğu köşeden çıkardı.

Hemen karşı atakta Hatayspor gole çok yaklaştı. Sağdan yapılan ortada Kamara üçpasta  topu havaya dikti. 2 dakika sonra Hatayspor adına bu kez Louis kaleciyle karşı karşıya kaldı, mutlak golü atamadı. 33.dakikada Diouf’un yakın mesafeden vuruşunda köşeye giden topu kaleci İsmail çıkardı.35.dakikada Diouf ve Saba aynı pozisyonda topa vuramadı.38.dakikada Saba’nın ortasında Diouf enfes bir kafa vuruşuyla topu kaleye gönderdi. Kaleci İsmail köşeden çıkardı. 40.dakikada Hatayspor atağında Galatasaray kalesindeki karambolde Kamara yere  indirildi. hakem önce penaltıyı vermedi. Sonra VAR’a gitti.Penaltıyı verdi. Diouf kullandı, gole çevirdi 1-1.

45+6 .dakikada Galatasaray frikik kullandı. 25- 26 metreden Kerem topu 90’dan Hatayspor ağlarında taktı ve Sarı kırmızılı ekip ilk yarıyı 2-1 önde kapadı.

2.yarıya 2 takımda aynı kadrolarla başladı. 53. dakikada gelişen Hatayspor atağında Louis sağdan ortaladı, Kamara topu ağlara gönderdi. Ancak hakem ofsayt gerekçesiyle golü iptal etti.

60.dakikada Ruben Ribeiro’nun ortasında, Diouf’un kafa vuruşunda top yan ağlarda kaldı. 61.  dakikada gelişen Galatasaray’ın ani atağında Emre klas bir vuruş yaptı.Hatayspor kalecisi Abdullah da aynı güzellikle yaylanarak,  topu köşeden çıkardı. 1 dakika sonra Hatayspo’un golü geldi. Louis sağdan ortaladı,  kale sahasında Kamara dokundu ve topu ağlara gönderdi. 2-2. Golden 2 dakika sonra

Galatasaray tehlikeli atağında Hatayspor kalecisi Abdullah mutlak bir golü önledi. 66.dakikada da Hatayspor’da Diouf ortaladı, Louis’in kafa vuruşunda kaleci İsmail topu köşeden çıkardı.

69.dakikada Galasatasaray mutlak gol kaçırdı. Soldan yapılan ortada, Taylan üç pastan topu auta attı.75.dakikada Hatayspor’da sahanın iyilerinden ancak sarı kart gören Kamara’nın yerine yeni transfer Kahraba oyuna girdi. 79.dakikada da Hatayspor’u önce geçiren golün asisti Kahraba oldu. 79.dakikada Riberiro atağı başlattı, Kahraba, boş durumdaki topu Saba’ya aktardı, bu futbolcuda yerden bir vuruşla topu ağlara gönderdi 3-2. 82.dakikada GalatsaraydaTaylan K9ırmızı kart gördü. 90.dakikada Gs korner kullandı. Hatayspor savunması atağı önledi. ve kontöratağa kalktı. Diouf’un pasında Saba Lobjanidze kaleciyle karşı karşıya kaldı ve golünü attı 4-2.Maç bu skorla bitti ve Hatayspor Galatasaray’ı 4-2 yendi.  -Cemil Yıldız-