Hatayspor 5.Turda

Hatayspor 5.Turda

Bordo-Beyazlı ekip, dün Fethiyespor ile Antakya’da karşılaştı ve rakibini 3-1 yenerek bir üst tura yükseldi. İlk yarısı 1-1 sonuçlanan Hatayspor-Fethiyespor maçında Bordo-Beyazlı ekibin gollerini Sinan (2 gol) ile Selim Ilgaz kaydetti.

Maçtan özetler:
İlk yarım saatte iki ekibin de kayda değer pozisyonu olmadı. 34.dakikada, konuk ekibin gelişen atağında Onur’un vuruşunu Kaleci Ömer çıkardı. 35.dakikada Hatayspor atağında, Tom, topu kaleye gönderdi. Top, defansa çarparak Sinan’ın önüne düştü. Bu futbolcu da düzgün vuruşla topu Fethiye ağlarına gönderdi, 1-0.
İlk yarının uzatma dakikalarında gelişen konuk ekip atağında, Ahmet’in ortasında Metin’in vuruşu golü getirdi ve ilk yarı 1-1 sona erdi.
İkinci yarının 58. Dakikasında, Tom bu kez soldan ortaladı. Topla buluşan Hamza, mutlak gol pozisyonunu kullanamadı. Maçta beklenen gol 79.dakikada geldi. Bu dakikada Özgür’ün pasını iyi değerlendiren Selim Ilgaz, düzgün bir vuruşla topu Fethiye ağlarına gönderdi ve skoru 2-1 yaptı. Maçın bu sonuçla biteceği sanılırken, 90+2’de Sinan yine sahneye çıktı. Sinan, maçtaki gol sayısını 2’ye çıkartırken, maçın skorunu da Hatay:3 Fethiye:1 şeklinde belirledi. Bu sonuçla, Hatayspor bir üst tur olan 5.tura yükseldi.
Dün Antakya Atatürk Stadı’nda oynanan maçta hakemler ve takım kadroları şöyle:
Hakemler:
Sinan Dereli ***,
Cemal Bingül ***,
Uygar Bebek ***
Hatayspor: Ömer **, Yasin ***, Soner***, Mehmet ***, Hamza ** Gökhan **
(Selim dk. 59 **), Hamidou **, Sinan ***, Murat ** (Sadi dk. 65 *), Özgür**, Tom ***
Fethiyespor: Kemal **, Alper **, Erdi **, Onur ** (Selçuk dk. 85 ?), Halil ** (Alper dk. 86 ?), Ahmet **, Yakup **, Alican**, Ahmet Burak **, Hakan**, Metin* (Mahmut dk. 69 *)
-Cemil Yıldız-