Hatayspor analizcilerine göre;

Hatayspor analizcilerine göre;

El Kaabi İle Takım Güç Kazandı

Hatayspor’un teknik analiz ekibi raporunda, Fas’tan alınan milli futbolcu El Kaabi’nin Bordo-Beyazlı ekibin forvet hattına önemli bir destek sağladığı belirtiliyor.
Hatay analizcilerinin bu konudaki raporundan 3 ana başlık şöyle:
“Ayoub El Kaabi’nin kanat forvet rolü, takımın hücum gücünü doğrudan yukarı çekti diyebiliriz. Ceza sahasına yaptığı koşularla, sayısal üstünlüğü ele aldık, ön alandaki hareketliliğimiz iyice arttı. Geçen sezon rakiplerin önlem almakta zorlandığı oyundan esintiler sunduk.
Onun varlığı, en çok Mame Diouf’u sevindirmiştir. Bu maç özelinde, Diouf’un fizik gücünü ekonomik kullandığını, stoperlerin kucağından kurtulduğunu ve markaj altında ezilmediğini gördük. Birbirleriyle sık sık yer değiştirerek boş alan yarattılar zaten. Gol de bu şekilde geldi.
Dylan Louis, sol kanat oynadığı zaman topu ayağına istiyor, çalım deniyor, çizgiye yapışık kalıyor, haliyle de hücumda herkes birbirinden kopuyor, organize olamıyoruz. Kaabi’nin ise pres yapması, içe kat emesi, gol bölgesini zorlaması, bizi ön alanda daha sıkı hale getiriyor, çok açık yani.” -Cemil Yıldız-