Hatayspor, ara transferde acele etmek istemiyor

Hatayspor, ara transferde acele etmek istemiyor

ÇOK PARA, ÇOK İYİ FUTBOLCU DEMEK DEĞİL

Hatayspor, ikinci yarı hazırlıklarını sürdürürken, üç gün önce başlayan ara transferde ise acele etmek istemiyor. Hatayspor’un transfer çalışmalarını yürüten Genel Koordinatör Gökhan Zan, bugüne kadar 10’un üzerinde  futbolcu ile görüştüklerini, bazılarını gelmeleri konusunda ikna ettiklerini, ancak ikna ettikleri kişilerin  daha sonra kendilerine gelen daha yüksek para  teklifleri karşısında karar değiştirdiklerini kaydederek şu bilgileri verdi:

“Hatayspor hangi futbolcuya el attıysa, Türkiye 2. Ligi’nde ya da 3. Lig’den bazı kulüpler, bu futbolculara bizim teklif etiğimizin 3-4 misli fazla para önerdiler. Dolayısıyla, bizim 100 bin lira ya da 150 bin lira ile anlaştığımız futbolcuya 3-4 aylık, ikinci yarı için 400 bin, hatta 500 bin lira önerilmesi inanılır gibi değil. İnsana şaka gibi geliyor. Ancak maalesef bunlar gerçek.

Daha birkaç gün önce görüştüğümüz, bize de gelmek isteyen bir futbolcuyu, Kastamonuspor yüksek para ile elimizden aldı. Bunun dışında, gelmek isteyeler açısından, küçük de olsa… Ülkenin en güneyinde olmamız itibariyle de, futbolculara başka iller daha cazip gelmekte. Ancak bu dezavantajın karşımıza fazlaca çıkmadığını da gördüğümüzü söylememiz gerekir. Tek engel, diğer kulüplerin yüksek ve astronomik paralar önermesidir.”

Milli futbolcu, aynı zamanda Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın Futbol Danışmanı olan Gökhan Zan, Hatayspor’a gelmeyi çok arzu eden bir futbolcunun da eşinin hamile olması ve doğumunun yaklaşması, ayrıca futbolcunun çok uzaklarda olmaması vesilesiyle de bu konuda başarı sağlayamadıklarını, bu futbolcunun bir İstanbul kulübü olan Pendikspor’a gittiğini anlattı.

Ara transfer yapacağız…

Hatayspor Genel Koordinatörü Gökhan Zan, ara transferi mutlaka yapacaklarını, ancak biraz daha bekleyeceklerinin altını çizdikten sonra şöyle devam etti:

”Hatayspor’un parası çok önemlidir, değerlidir. Biz, kulübün parasını öyle ya da böyle sağa sola atamayız. Bize, kaliteli ve kulübe de uzun yıllar hizmet edecek futbolcular lazım. Biz, geleceğimizi kurtaracak, aynı zamanda bugünler için de kulübe yararlı olacak isimler aramaktayız. Uzun vadeye dayalı transferleri Temmuz ayında yapabiliriz. Ancak, takıma, ileriye dönük bir forvet mutlaka alacağız. Sanrım, bu ayın sonlarına doğru sonuç almamız biraz daha kolaylaşacak. Daha önce de bir sürpriz yapabiliriz.”

“-Cemil Yıldız-