Hatayspor Çıkışını Sürdürmek İstiyor

Hatayspor Çıkışını Sürdürmek İstiyor

Süper Lig’in 8. Haftasında, 3 Ekim Pazar günü saat 13:30’da Yeni Malatyaspor’a konuk olacak olan Hatayspor’da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Dün öğlen saatlerinde, Osman Çalgın Tesisleri’nde, ilk 15 dakikası basın mensuplarına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanda, Teknik Direktör Ömer Erdoğan ve başarılı eldiven Munir Mohamedi açıklamalarda bulundu.
‘’ÖNEMLİ OLAN TAKIM OLMAK’’
Süper Lig’in ilk 7 Haftasında başarılı kurtarış oranlarında en iyi 2. Kaleci konumunda olan Munir Mohamedi: ‘’Fenerbahçe karşısında galip gelmek istiyorduk ama olmadı. Fenerbahçe maçından sonra 1 gün dinlenip kendimizi toparladık ve ardından çalışmalara başladık. Yeni Malatyaspor karşılaşmasına çok iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. İnşallah 3 puanı alıp döneceğiz’’ dedi.
Munir Mohamedi, Süper Lig’de şu ana kadar ortaya koyduğu başarılı performansın istatistiklere olan yansıması üzerine sorulan soruya: ‘’Bazen istatistikler sadece istatistik olarak kalır. Benim görevim kaleyi korumak ve biz takım olarak çalışıyoruz. Önemli olan takım olmak ve takım olarak galip gelmek’’ cevabını verdi.
‘’MİLLİ MAÇ ARASINA MORALLİ GİRMEK İSTİYORUZ’’
Hatayspor’un başarılı çalıştırıcısı Ömer Erdoğan, Malatya’nın zor bir deplasman olduğunu ve Süper Lig’de her takımın her takımı yenebileceğini söyledi. Hatayspor’un son haftalarda ortaya koyduğu organize futbolu devam ettirmek istediklerini aktaran deneyimli çalıştırıcı, Malatya deplasmanından puan ya da puanlar alarak milli maç arasına moralli girmek istediklerini ifade etti. Teknik Direktör olarak kendisi ön plana çıksa da, teknik ekibinin çabasını ve başarısını göz ardı etmek istemeyen Erdoğan, ‘’Bu bir ekip işi. Böylesine çalışkan, sürekli kendini geliştiren, sportif anlamda takıma katkı veren ve karakterli bir ekiple çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum’’ dedi.
Yeni Malatyaspor maçı öncesi sakat ve cezalı oyuncular hakkında da konuşan Ömer Erdoğan, Mame Diouf’un kart cezalısı olduğunu, Simon Falette’in sakatlığı tamamen atlattığını, Isaac Sackey’nin iyileşme sürecinde 4-5 haftaya daha ihtiyacı olduğunu, Onur Ergün’ün ise takımla çalışmalara başladığını ve son durumuna göre Malatya’ya götürüleceğini söyledi.
‘’DUYGUSAL BİR BULUŞMA OLACAK’’
Antakya Gazetesi Spor Muhabiri Ahmet Doruk Alkan’ın: ‘’Bu hafta eski öğrenciniz Rayane Aabid Hatayspor’a rakip olacak. Aabid hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz’’ sorusu üzerine Ömer Erdoğan: ‘’Aabid bizim kardeşimiz. Halen irtibat halindeyiz. Sağ olsun galibiyetlerden sonra özel olarak arayarak veya mesaj atarak tebrik ediyor. Bizim açımızdan duygusal bir buluşma olacak. Bu kulübe çok büyük emekleri var. Aabid’le güzel bir buluşma olacak ama biz galip gelen taraf olmak istiyoruz’’ yanıtında bulundu.  -Ahmet Doruk Alkan-

(Visited 1 times, 1 visits today)