Hatayspor Futbolcuları, Adekugbe ve Bülent, ümitli:

Hatayspor Futbolcuları, Adekugbe ve Bülent, ümitli:

Avrupa arenasında yer alırız…

Hatayspor’un defanstaki iki ismi, Adekugbe ile Bülent Cevahir, Bordo-Beyazlı ekibin lig sonunda Avrupa kupalarına katılacağı ümidinde olduklarını söyledi.

Hatayspor’un, Kanada Milli Takımı forması giyen solbeki Adekugbe, ligde geride kalan 13 haftada tüm maçlarda forma giyme şansı bulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Spor Toto Süper Lig, gerçekten çok zor. Her maç, yeni bir heyecan ve yeni bir serüven aslında. Ligde şu anda bulunduğumuz konumdan çok memnunum, ama bu konumu korumak için de takım olarak tabii ki daha çok çalışarak üstüne koymamız gerekiyor.

Bütün futbolcu arkadaşlarım, başarı için elinden geleni en iyi şekilde yaparak takıma katkı sağlamak istiyor. Ben de sadece bunlardan biriyim. Çok çalışıyoruz. Herkes bu forma için yarış veriyor. Biz, her şekilde hocamıza nasıl daha iyi bir performans ortaya koyabileceğimizi göstermeye çalışıyoruz.

Şu an ligde ikinci sıradayız. Liderlik koltuğuna oturmak için mücadele ediyoruz. Her hafta ayrı bir mücadelenin içine girdiğimizi biliyoruz. Kendimizi fiziksel, mental ve taktiksel olarak çok iyi hazırladığımızı düşünüyorum. Takım içerisinde, birlik ve beraberlik bunu getiriyor. Her maça en iyi şekilde hazırlanıp, ligi en iyi seviyede bitirmek istiyoruz.

Her takımın, Avrupa kupaları hedefi vardır. Aslında biz, gerektiği kadar maçta kazanabiliyoruz. Sezon sonunda Avrupa kupalarına katılacağımıza inanıyorum.”

BÜLENT: AVRUPA OLURSA HEYECAN OLUR

Takımın defans oyuncularından Bülent Cevahir de ligde geride kalan 13 hafta sonunda iyi bir konum elde ettiklerini dile getirdi. Sürekli çalışarak başarıyı yakaladıklarını anlatan Bülent, “İyi çalışmak, puan durumundaki yerimize de yansıyor. Tabii ki buna devam ettiğimiz için de ligi iyi bir yerde bitireceğimizi düşünüyorum.

Biz, lige başlarken bir hedef koymadık. Böyle devam ettiğimiz sürece, iyi yerlerde olacağımızı düşünüyoruz. Neden Avrupa kupalarına gidemeyelim? Daha farklı bir heyecan yaşamış oluruz. Biz, tabii ki de maç maç bakıyoruz. Böyle devam edersek, istediğimiz yerlerde oluruz, yani Avrupa olursa, bizim için ve Hatay için ayrı bir heyecan olur.” -Cemil Yıldız-