Hatayspor için büyük kayıp

Hatayspor için büyük kayıp

Gökhan Zan Veda Etti

Hatayspor Genel Koordinatörü ve BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın Futbol Danışmanı Gökhan Zan, Bordo-Beyazlı kulüple olan bağlarını kopardı. Gökhan Zan, oldukça ayrıntılı veda mesajında önemli açıklamalarda bulundu. Gökhan Zan’ın, “Değerli Hataylılar” başlıklı veda mesajı aynen şöyle:
“Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın teveccühleriyle, sezon başında hem Hatayspor’un alt yapısına hem de Kulübün Genel Koordinatörlüğü’ne getirilmiştim. Hatay’ın ‘Spor sevdalısı, spora gönülvermiş’ değerli insan Başkan Savaş’ın bu teklifini hiçbir maddi-manevi beklenti içerisinde olmadan kabul ettim. Çünkü Hatay için büyük bir şans olan Başkan Savaş’ın böylesi onur verici bir teklifi herkese yapmayacağını düşünerek, gönüllü olarak hem altyapıda hem de Kulübün Genel Koordinatörlüğü’nde gecemi gündüzüme katarak çalıştım. Bir önceki sezonda yine takımın kümede kalması yönünde hep birlikte büyük çaba sarf etmiştik.
Geçtiğimiz sezonda da, sezona mütevazi bir kadro ile başlayarak, öncelikle Kulübün borçlarını maksimum seviye düşürmeye çalıştık. Kulüp Başkanımız sevgili Serdar Güven Bey, yönetici ağabeylerimle birlikte bu projemizde başarılı olduk.
Yine hiç kimsenin Hatayspor’a şans tanımadığı dönemde, takımımız Play-Off oynayarak, birçok dev bütçeli takımları geride bırakmış, başarılı bir sezon geçirmiştir. Bana göre, Hatayspor, sezonu alnının akıyla ve başı dik bir şekilde tamamlamıştır. Bu başarı da ekip işidir. Herkesin emeği vardır. Ama hepimizden fazla Hatayspor’u düşünen ve başarıyı en çok isteyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Lütfü Savaş’ı ayrı tutmak istiyorum.
Görev sürem içerisinde en çok zorlandığımız konuların başında, transferde futbolcuların burayı tercih etmemesi geliyordu. Çok şükür o kötü algıyı sildik. Hatayspor’un marka olduğunu anlattım. Şimdi Hatayspor’a gelmek için futbolcular Kulübü aramaya başladı. Demek ki kulübün vizyonunu değiştirmede başarılı olduk.
Hatayspor’un PTT 1. Lig özlemini sona erdirmesi için kulübün yapılanması şarttır. Saha dışında vizyon sahibi, saha içinde de başarıya taşıyacak oyuncular takıma kazandırılmalıdır. Takdir tabii ki büyülerimindir.
Biliyorum, ‘ayrılık’ sözleri en zor olanıdır. Hele ki, bu ayrılık kendi memleketinden olunca daha da zorlaşıyor.
Hatay insanın o sıcaklığını, samimiyetini ve bana göstermiş olduğu sevgiyi unutmam mümkün değil.
Hatayspor sevdamı ise kimse tartışamaz, tartıştırmam da.
Beni bugünlere getiren ve ‘Gökhan Zan’ olmamı sağlayan Kulübüme son 1,5 sezonda iyi şeyler yaptığıma inanıyorum. Vicdanen rahatım. Ama takdir edersiniz ki, benim de hayallerim ve geleceğim var. Görevimi yaparken, eksiksiz yapmak isterim. Bir sorumluluk verilmişse, bunu omuzlarımda taşımak isterim. Hiçbir zaman ‘Etiket’ peşinde olmadım, buna zaten ihtiyacım yok.
Ben üretkenim, idealistim, düşündüklerimi, projelerimi hayata geçirmek isteyen biriyim. Belki bir başka dönem, daha iyi şartlarda yine bir arada olabiliriz. Bu ayrılık demek değildir, Hatayspor’a bir daha dönmeyeceğim anlamı da değil. Ben her zaman bu kulübün gönüllü neferiyim ve şehrimizin de tanıtım elçisiyim. Şimdilik nokta koyuyorum. Gönlümün de her zaman Hatayspor’da olacağını belirtmek istiyorum.
Görev sürem boyunca yakın ilgilerini esirgemeyen, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş olmak üzere, Kulüp Başkanımız Serdar Güven’e, tüm yönetici ağabeylerime, sevgili kardeşim Teknik Direktör İlhan Palut ve nezaretindeki tüm ekibine, futbolcu kardeşlerimize, Hatayspor’un alt yapı hocalarına tesis çalışanlarımıza, basın mensuplarımıza ve her zaman benden sevgilerini desteklerini esirgemeyen cefakar ve vefakar Hatayspor taraftarlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hakkınızı helal edin Hatayspor sevdalıları.”

(Visited 1 times, 1 visits today)