Hatayspor için ne dediler?

Hatayspor için ne dediler?

Süper Lig’e yükselme biletini, Gazişehir’e penaltı atışları sonunda kaptıran Hatayspor’un elenmesi üzüntü yaratırken, kentin üst düzey yöneticileri, protokolü ve siyasileri tarafından Hatayspor Kulübü’nün tüm bireylerine teşekkür edildi.
Hatayspor için Vali ve Milletvekilleri şunları söyledi:

Rahmi Doğan- Hatay Valisi: Gösterdikleri başarılı performansları ile Play-Off’ da final oynama şansı elde ederek bizlere yaşattıkları heyecan için Hatayspor ve tüm ekibine, maddi manevi desteğini esirgemeyen Hatayspor gönüllülerine yürekten teşekkür ediyorum.

İsmet Tokdemir (Milletvekili): Spor Toto 1.Lig Play-Off Final maçında Gaziantep Gazişehir FK’ye penaltılarda mağlup olan Hatayspor’umuzun oyuncularına, teknik ekibine, yöneticilerine ve Hatayspor’a her anlamda desteğini esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Sayın Lütfü Savaş’a, şehrimize bu heyecanı yaşattıkları için teşekkür ediyorum.

Serkan Topal (Milletvekili): Teşekkürler Hatayspor. Sporun barış, kardeşlik ve sevgi olduğunu tüm Türkiye’ye bir kez daha gösterdiğin için, bizlere bu güzel heyecanı yaşattığın için binlerce teşekkürler Hatayspor. Bu yıl olmadı, seneye mutlaka Süper Lig’de olacaksın. Buna yürekten inanıyoruz. Emeği geçenleri yürekten kutluyor, teşekkür ediyorum.

Mehmet Güzelmansur (Milletvekili): Gönüllerin Şampiyonu Hatay! Koca bir sezon gösterdiğin performans ile sen zaten gönülleri fethettin. Üstüne, Süper Lig yolunda bugün gösterdiğin 120 dakika performans ile Türkiye’nin kalbini çaldın. Şehrin takımını canı gönülden tebrik ederim. Takımımızı İstanbul’da yalnız bırakmayan büyük Hatayspor taraftarına, kıymetli hemşehrilerime helal olsun. Bize bu sezon yaşattığın heyecan için seninle gurur duyuyoruz. Başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Sayın Lütfü Savaş’la, yönetimimizle, teknik direktörümüzle, futbolcularımızla ve Hatay’a gönül verenlerle birlikte büyük bir iş başardık. Herkese ayrı ayrı, şahsım adına teşekkür ederim. Biz, bir tek şehir takımına gönül verdik, o da bizim için Hatayspor!”

Lütfi Kaşıkçı (Milletvekili): Hatayspor ile gururluyuz. Oynadıkları futbol ile bu takım bizim övüncümüz. Bu yıl olmadı. Ama gelecek yıl hak ettiğimiz Süper Lig’e yükseleceğimize inancımız tam. Bize yaşattığınız heyecan dolu günler için teşekkürler. Süper Lig’e yükselen Gazisehir Gaziantep takımını kutluyorum.

Mehmet Maden (Hatayspor Kulübü Başkanı): Hatayspor, tarihinde ilk kez mücadele ettiği PTT 1. Ligi’nde final oynama başarısını gösterdi. Futbolu ve centilmenliği ile tüm spor camiasının takdirini kazandı. Bu yıl olmadı. Hatay için çabalarımız sürecek. Emeğinize ve yüreğinize sağlık, içten teşekkürler. Spora sarıl, Hatay’a sarıl.
Futbol sahalarında iyi futbol, centilmenlik, şehrin iyi temsili ve etkin tanıtımı önemlidir. Spor olsun, sağlık olsun. Gerçek spor birleştirir. Spor, dostluk ve kardeşliktir. Maç sonu rakibine sarılabilmektir.” -Cemil Yıldız-