Hatayspor Sosyal Medya Birliği:

Hatayspor Sosyal Medya Birliği:

Her Yer Bordo-Beyaz Bayraklarla Donatılmalı

Hatayspor taraftarlarının oluşturduğu “Hatayspor Sosyal Medya Grupları Birliği” adına kaleme alınan yazıda, Bordo-Beyazlı ekibin mevcut durumu ve gelecekle ilgili önemli saptamalarda bulunuldu. Taraftarlardan, Uğur Dağlıoğlu’nun kendi sitesinde yayınladığı “Hatayspor Sosyal Medya Grupları Birliği” yazısı şöyle:
“Hatayspor olarak zor bir süreçten geçtik, hatta geçmeye devam ediyoruz. Öyle ki, canından çok sevdiği Hatayspor’a mesafeli yaklaşan taraftarlarımız var. Yönetimin, kendilerine göre doğru, taraftara göre yanlış kararlarından, ligde 12 hafta geçmesine rağmen arzu edilen hırslı ve mücadeleci oyun şeklinin bir türlü sahaya yansıtılmamasından, stadın tadilat işlerinin zamanında bitmemesinden vs… Bizim yerimizde başka bir takım olsa, inanın şu an çoktan cenaze namazı kılınmıştı, ama… Bütün bu olumsuzluklara rağmen, takımımız 3 puan farkla lider. Artık hata yapma şansımız yok. Hata yapma kredimizi fazlasıyla tükettik. Bunun altını çizerek belirtmek istiyoruz. Geçen sezon bir penaltı kadar yakın olduğumuz Süper Lig’e, Play Off’lara kalmadan çıkmamız için hiç bir sebep yok.
Onun için, ‘taraftar, yönetim, teknik heyet’, bütün şehir üzerine düşeni fazlasıyla yapacak. Şampiyonluk için yapmak zorunda. Taraftar, ne zaman takıma küstü, o zaman başarısız! Ne zaman takımla kenetlenir, o zaman şampiyon! Bu saatten sonra,Atatürk Stadı kapalı gişe olması lazım. Şu an bir algı operasyonu var. ‘Hatayspor kötü oynuyor, şampiyonluk gidecek’ diye, takımın moralini bozma çabaları var. Sahip çıkmamız lazım takımımıza. Her hafta, stadı cehenneme çevirip, statta rakiplerimizi darmadağın etmeliyiz. Edelim ki, herkes şunu anlasın… Hatayspor, kendisi istemediği sürece, kimse kendisini şampiyonluktan edemez.
Onun için buradan hareketle, sesimizi duyurmak ve çağrımıza karşılık bulmak adına, avazımız çıktığı kadar şehrimizin bütün paydaşlarına sesleniyoruz… Takımımızı ve şehrimizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmayan, kimliğinde Hatay yazan birçok kişiden daha Hataylı olan, şehrimizin her derdiyle dertlenip çözüm üretmeye çalışan, 24 saatini Hatay’ımıza hizmete adamış ve biz Hataylılar için bir umut, bir efsane olan Sayın Valimiz Rahmi Doğan bey başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyemiz Başkanı Sayın Lütfu Savaş Bey’in öncülüğünde diğer bütün belediyelerimizin, kaymakamlıklarımızın, derneklerimizin, işadamlarımızın, esnaflarımızın katılımlarıyla, taraftar derneklerimizin koordinasyonlarıyla Hataysporumuza destek olmak ve şampiyonluk havasını sonuna kadar solumak adına, şehrimizin her sokağının ve her köşesinin Hatayspor bayrakları, afişleri, pankartları ile süslenmesini, şehrin farklı yerlerinde herkese ulaşarak, bu coşkuya katılımlarını sağlayacak sosyal etkinlikler veya aktiviteler düzenlenmesini, yönetimimizin de, taraftarımız arasında olan soğukluğu bir an önce gidererek onları tribünlere gelmesini sağlamak için çeşitli organizasyonlar yapmasını veya projeler üretmesini (mesela maçta oynayan 11 futbolcumuzun formalarını, maç sonunda çekiliş ile tribündeki taraftarlarımıza hediye etmek gibi) büyük bir özlem ve saygı ile tüm paydaşlardan arz ediyoruz. Hatay’da yaşayan herkesin kalbi Hatayspor’la atar.
Son olarak… Hiç bir şey yapılmasa da, şampiyonluğa oynayan bir takımın tribünleri boş olmaz. Tüm Hataylıları, takımlarına sahip çıkmaya ve tribünleri doldurmaya davet ediyoruz.” -Cemil Yıldız-