Hatayspor stat için başvurdu

Hatayspor stat için başvurdu

Tahsis istediler

Hatayspor Kulübü, yapımı tamamlanan stadyumun tahsisi ile ilgili resmi başvurusunu yaptı. Hatayspor Kulübü Sözcüsü Rahmi Vardı, “Yeni stadımız, Avrupa standartlarında bir futbol sahası. Stadın, kulübümüze tahsisi için gerekli müracaatlar yapıldı. Bakanlık’tan cevap bekliyoruz. Tahsis edilir edilmez, ilk maçımızı burada yapacağız” açıklaması yaptı.
Hatayspor Sözcüsü Rahmi Vardı, en kısa sürede yeni statta maçları oynamayı arzu ettiklerini, saha zemininde hibrit çim kullanıldığını bildirdi ve şöyle devam etti:
“Bu stadın Hatayspor’umuza kazandırılmasında emeği geçen herkese, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Hatay Valiliği olmak üzere, teşekkür ediyoruz.”
Bugüne kadar eski statta oynadıkları için, oraya dair bir alışkanlıkları olduğunu söyleyen Vardı, ancak yeni sahalarına da yeni bir heyecanla geçeceklerini kaydetti ve şunları söyledi:
“İnşallah seyircili de olursa, burada taraftarlarımıza güzel maçlar izletmek istiyoruz. Tüm spor dalları, seyircili daha güzel. Ancak futbolda seyircinin yeri daha da farklı. Seyircisiz maçlar zevk vermiyor. Temennimiz, kısa sürede seyircili müsabakaların oynanması ve bizim de 25 bin kişilik yeni stadımızda, tribünler dolu olarak maçlara çıkmamız.”  -Cemil Yıldız-