Hatayspor’da İç ve Dış Transferler

Hatayspor’da İç ve Dış Transferler

Soner, R.Aabid, Akintola, Katranis ve Bilong kesin gitti. Pablo ve kulübü ile anlaşılmaya çalışılıyor. Boupendza’nın önü açık, büyük olasılıkla gider. Mesut ise muhtemelen futbolu bırakır.

Dış transferde, BB Erzurumspor’lu EMRAH’la büyük ölçüde anlaşıldı. Solbek ve solaçık mevkilerine 2 iyi isimle tam anlaşma oldu. Boşalan mevkiler ve ihtiyaçlar için Hatayspor’da yaklaşık 20 kişilik “futbolcu arama-tarama” ekibi geceli gündüzlü çalışıyor, bu konudaki bilgi, not ve görüşler teknik direktör ve yönetime sunuluyor.

Teknik Direktör Ömer Erdoğan, önceki akşam HRT’de Ömer Cihangir’in sunumuyla, Gazeteciler Cemil Yıldız, Metin Dingil ile Hasan Yetmez’in katıldığı programa, Bursa’dan telefonla katıldı.
Ömer Erdoğan’ın ana başlıklar halinde anlattıkları şöyle:
-Yönetim Kurulu, çok iyi bir zamanlamayla, lig bitmeden futbolcularla anlaşmaya çalıştı. Anlaşma sağlananlarla devam ederken, sağlanamayanların yerine yeni isimler arıyoruz.
-Akintola, yüksek para istedi. Bütçemizi zorlar. Pablo, bizde kiralık oynadı. Bonservisi ile almak istiyoruz. Katranis, yine kiralık oynadı. Yeni sezon için şimdilik düşünmüyoruz. Stoper Yusuf ile görüşülüyor. Net bir durum yok. Boupendza, iyi teklif gelirse değerlendirilir. Kaptan Mesut’un, Hatayspor’a çok büyük hizmetleri oldu. Yabancıların uyumunda çok iyi ağabeylik yaptı. Büyük desteğini gördük. En zor günlerimiz de sahaya çıktı, takır takır topunu da oynadı.
-Bilong’a, sezon bitmeden 3 maç önce, kendisinden yeni sezonda yararlanmak istemediğimizi söyledik, yerine yeni sezonda düşündüğümüz isimlere yer vermek istedik. Başkaca bir şey yok. Sosyal medyadaki yorumlar ve haberler çirkin, yakışıksız, hepsi yanlış.
-Tarama ekibimiz çok iyi çalışıyor. Çok iyi isimler belirlendi, görüşülüyor… Tabi ki bu futbolcular başka kulüplerden de teklifler alıyor. Değerlendirecekler, biz de bekliyoruz.
-Benim gönlümde, mevcut kadro ile devam etmek var, ancak olmuyor. Gidecekler var. Bu arkadaşlarımız profesyonel, onlar da haklı.
–Hatayspor’da isim yapan futbolcularımıza yapılan cazip teklifler var. Bu teklifler, bizim düşündüğümüz, teklif ettiğimiz rakamın çok çok üzerinde ve sıkıntı da burada. -Cemil Yıldız-