Hatayspor’un verilmeyen penaltısı

Hatayspor’un verilmeyen penaltısı

Çok sayıda hakem ve yorumcu ile sosyal medyadaki futbolseverler “PENALTI”, az sayıda kişi de “DEĞİL” diyor.

Hatayspor’un 2-1 yenildiği Fenerbahçe maçında, ilk yarıda geliştirdiği atakta sağdan yapılan ortaya Sarı-Lacivertli futbolcu Minjae Kim’in yere yatarak kafa atmak isterken, topu eliyle kornere atmasına, futbol yorumcularının büyük bölümü ile eski ünlü hakemler “Penaltı” diyor. Sosyal medyada futbol yorumcuları da Hataysppor’un penaltısının verilmediği görüşünde. Az kişi ise “Değil” diyor.
İşte o yorumlardan bazıları:
ERMAN TOROĞLU (Eski Futbol Hakemi, Spor Yorumcusu)
Ben, TFF Başkanı olsaydım, MHK Başkanını telefonla arardım. Koray Gencerler’in VAR odasını terk etmesini ve hakemliğini bitirmesini isterdim. Fenerbahçe çok iyi oynadı mı? Oynadı! Galibiyeti hak etti mi? Etti! Sana ne ya, sana neeeee! Niye Fenerbahçe’nin galibiyetine gölge düşürüyorsun kardeşim!
RIDVAN DİLMEN (FB’li eski Milli Futbolcu, Teknik Direktör, TRT Futbol Yorumcusu)
Bana göre penaltı! Kim Min-Jae’nin pozisyonu, benim gördüğüm açıdan penaltı. Eline çarpıyor diye gözüküyor, ama sonradan başka bir açı çıkar mı, bilemiyorum. Şöyle bir tez söylenebilir… ‘Destek eline gelirse, verilmez’ diye. Yavaş yavaş oynattım, eli de yere gelmeden önce topla buluşuyor. Benim gördüğüm açıdan, penaltı!
BÜNYAMİN GEZER (Eski Klasman Hakemi, Yorumcu):
Bana göre penaltı değil. Destek eline çarpan top, penaltı verilmez!
DENİZ ÇOBAN (Eski Milli Süper Lig Hakemi, Yorumcu)
Hatay lehine penaltı olmalıydı. Görüntü itibariyle, Fenerbahçeli oyuncunun kolları doğal konumda değildi. Kafasıyla topa doğru uzanırken, kolunu da ileri doğru uzatarak vücudunu genişletmişti. Bu, doğal konum olarak düşünülemez. Burada, bir penaltı kararı verilmesi gerekirdi.
SOSYAL MEDYA YORUMLARI
Zeyni Özdemir: Yazıklar olsun
Ümit Işık: Net penaltı. Hatayspor’un hakkını yediler, yazıklar olsun. “VAR”, bence boşuna! VAR’daki hakemler yabancı olmalıdır!
Ömer Cihat Yurdsever: Abi, bu el pozisyonu çok net. Topu kesiyor! Adam neye dayanarak vermedi acaba? VAR’daki bu iş bilmezler bunu nasıl es geçebiliyor, bu kadar basit mi ya?
Nizam Gülmen (Mustafa Özat’ın açıklamaları üzerine): Adam çıkmış, centilmence konuşma yapıyor. Bir maç kaybettik, hepsi bu. Lig deam ediyor. Maçı kimse kimseye satmaz. Çıktık, oynadık, yenildik, yapacak bir şey yok. Hatayspor, sizin egonuzu tatmin edeceğiniz bir yer değil. Çirkin yorumlarınızı kendinize saklayın. Siz, iyi gün taraftarından başka bir şey değilsiniz. İnsan bile değilsiniz.
Murat Lek: Rıdvan ve Erman Hocalar… Bütün spor programları yüzde yüz penaltı diyor. Hatayspor’un hakkı yeniliyor, yöneticilerin Feneri övüyor! Garip!
Polat Palut: Futbol, skor oyunu. Gerisi lafı güzar. Çıkmış, hamaset yapıyor!
Nizam Gülmen: Ben, yönetimin yerinde olsam, sizin gibi taraftarları stada bile almam. Hepiniz nankörsünüz. Adamlar bizi Süper Lig’e çıkardı, etmediğiniz laf kalmadı. İnsanoğlu harbiden nankör. Takım, sizin gibilere inat, Süper Lig’de kalmaya devam edecek.
Orhan Faiz: Neden, hakemin vermediği penaltıyı konuşmuyorsunuz? Sayın yönetici, fazla mütevazi olmayın! Bakın, bu lig, medya, hakemler tarafından kollanan 3-4 büyüklerden oluşuyor. Harcarlar bizi!
Resul Çağrı: Ayıp be, çok güzel açıklama yaptı adam. Fener yöneticisi gibi konuşuyorsun! Verilmeyen bariz penaltıyı hiç ağzına bile almıyor, ama Galatasaray olsa konuşurlar! Böyle yalakalık yapmayın Ali Koç’a, yazık size!
İhsan Kara: Fener yalakalığını bırakın, Hatay’ın verilmeyen penaltısını konuşun.
Zekeriya Yigit: Sahada Hatayspor’un mücadele ettiği gibi, yönetim de mücadele etmeyi öğrenecek.
Antakya Kanatlı: Çıkıp ‘hakkımız yendi’ bile diyemiyorsanız, taraftar ne yapsın? Ama siz gideceksiniz, büyük Hatayspor kalacak.
Muharrem Çelebi: Hatay Yönetimi, sanki Fenerli gibi açıklama yapıyor. Utanmıyor!
Mert Özarslan: Siz önce bilet parasını alıp, stada seyirci sokmamanın hesabını verin. Stadın makinesi QR kod okumuyormuş! Bahaneye bak! Siz önce Yönetim olarak çıkın, bugün stada sokmadığınız yüzlerce taraftara açıklama yapın. Yazıklar olsun size!
Tuncay Erken: Maçı izlemiş mi Başkan Vekili, çok merak ettim. Louis varken, Eyüp niye oynatılıyor? Emre Çolak niye 11’de olmadı. Bu yılın en kötü futbolunu oynadı, Hatayspor. Bir de üzerine penaltımız verilmedi.
Fevzi Soylu: Medya, sizin ile aynı şeyi söylemiyor. Bizi, yani Hatayspor hakkının yendiğin düşünüyor. Fenerbahçe Kongre üyesi ve Onursal Başkanımız ne düşünüyor acaba? Çünkü bugünkü Hatayspor, kendisi değildi! Yoksa Fenerbahçe’yi gol manyağı yapardı.
Mert Aşkar: Gelmiş, “Büyük Fener” diyor! Desene cesurca, “hakkımız yendi” diye. Diğer Anadolu takımlarının taraftarları bile twitter’da hakkımızı arıyor, bizimkilerin açıklamasına bak!
Zekeriya Yiğit: Hatayspor candır, gerisi yalan.
Olcay Göçer: Feneri kutla sen! Başka takım olsa, “penaltı verilemedi” dersin!
Mustafa Kavak: Yüreğine sağlık Hatayspor.
Mustafa Şahin: Korkmayın, verilmeyen penaltıyı konuşun! VAR hakemi, çay-kahve içiyor herhalde!
Ali Özgür Ceylan: Galatasaray’a karşı sahayı dar ediyorsunuz, ama her ne hikmetse, Fenerbahçe’ye karşı böyle oynamıyorsunuz! Bütün Fener maçlarında sahadan mağlup ayrılıyoruz.
Hudai Cibaroğulları: Tebrikler, iyi oynadık.
Murat Körük: Şaşırdık mı?
Teoman Karahanlı: Komik!
Halit Barak: Fener’in neyi kutluyorsunuz! Bırakın Fener yalakalığını! Yönetim, hakem ve bal sayesinde galip geldiler!
Yusuf Arslan: Boş konuşuyorsun! Bu konuşmayı yaparken hiç mi yüzün kızarmıyor, ey yönetici! Bariz hakem hataları var, neden çıkıp hakkını savunmuyorsunuz bu takımın? Bu takımın adam gibi hakkını arayan bir yöneticisi yok mu? Fener yalakalığınızın sınırı yok mu?
Mehmet Oktay: Sağlık olsun, Hataysporum!
Yusuf Emir Hıdıroğlu: Ayaklarınıza sağlık. Futbol bu, gününde değildik. Canınız sağ olsun.
Erbil Açıkel: Kum da oynayın, kumda. Satılmışlık gelenek olmuş. Yazık o taraftara.
Özkan Harnuboğlu: Saba, gününde değildi, mehdi çok etkisizdi ve Fenerbahçe çok iyi oynadı. Canın sağ olsun Hatay’ım.
Ender Yamaç: Bu Kamara’nın sahada yaptıklarını anlayabilen var mı? Kamil Ahmet, ne zaman orta yapmayı öğrenecek? Kontrol bizdeydi, ama Fener iyi çalışmış maça.
Timur Özer: Gönül isterdi ki, yenelim veya puan alalım, ama olmadı. Kayseri ve Göztepe maçındaki mücadele ve hırs yoktu. Bu takıma devre arası takviye şart. Önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
Yusuf Fatma Arslan: Takım olarak defans yoktu bugün. İlk yarı Hatayspor yoktu. Ayrıca, 4 büyük takımın arkasını toplayan, Anadolu takımlarını harcayan hakemler ve spor yorumcusu olduktan sonra, ülkede futbol ilerlemez.
Ali Turgay: Hatay, bu ligin en iyi top oynayan takımıdır. Fener’e karşı da en güzel maç satan takımdır.
Fatih Tümkaya: Biz, bu takımı 3. Lig’deyken destekledik. 2 senedir Hatayspor taraftarı olanlar, takımı aşağılıyor. 4 5 yıl önce neredeydik, şimdi lig lideri Fenerbahçe’yi, hakem kastı olmasa, az daha duman edecektik. Kimse nankörlük yapmasın Bu takım, buralara çukurun içinden geldi.
Ahmet Yazıcı: Her şey ortada! Törenle karşıladınız, sonuç bu!
İzzet Yılmaz: En iyi oyuncumuz Saba, gününde değildi maalesef.
Tahir Evliyaoğlu: Her şey bir kenara, futbolculuk döneminde de karakterliydin. Hocalık döneminde de aynı şekilde devam ediyorsun Ömer Hoca. Hatay takımı, lige yakışan bir takım. Savunma anlamında sıkıntıları giderirse, ciddi anlamda her rakibe tehlike bir takım.
Sait Ertuğrul Abdullah: Fenerbahçe’ye gelince, Hatayspor’a nedense bireyler oluyor. Başka takımlara aslan kesiliyorlar, Fener’e geldiler mi ayakları gitmiyor! Nedendir acaba?
Elfaq Huseynov: Bu berbat futbolunla nasıl ilk 5’tesin, onu anlamadım Hatay!
Kemal Danahaliloğlu: Fenerbahçe, Lobjanidze’ye iyi önlem aldı, adamı oynatmadılar. Her topu aldığında, hemen bastılar! Biz, sıradan bir takıma yenilmedik, Fener’e yenildik.
Ali Cihangir: İçimizdeki Fenerliler, sevinmiştir. Tabi ki idareciler! Aynı senaryo tekrar edildi.
Tarık Şanverdi: Stadyumda, “Fenerli olmayan ayağa kalksın” diyorlar! Stadın %30 u Fenerbahçeliydi. Ayrıca penaltı yoktu. Herkes “penaltı” diye yazmış. Kurallar, penaltı olmadığını söylüyor. İFAB kurallarını açın okuyun.
Yücel Ateş: Sonra derler, kendi memleketinin takımını neden tutmazsın! Yazıklar olsun böyle takıma…
İbrahim Dalgıç: Fenerbahçeli olarak, Hatayspor’a teşekkür ederim. Çok güzel maçtı. Keşke Boupenzda olsaydı. O zaman işler değişirdi! Ligde başarılar.
Timur Özer: Gönül isterdi ki, yenelim veya puan alalım, ama olmadı.
Aziz Aytaç: Verilmeyen penaltıdan hesap sorulsun! Artık yeter!
Sami Şölen: Geçen sene ki senaryo! Maç, Fener’e hediye edildi!
Alameddin Ekşi: Sonuç ne olursa, yine de çok yaşa Hatayspor. Telafisi olur inşallah.
Erol Tuzluoğlu: Tebrikler, takım! Canınız sağ olsun.
Uğur Mansuroğlu: Net penaltısı verilmedi, Hataysporumuzun! Yazıklar olsun.
Özer Tum: Bir taraftar kimliğimizin ve taraftar kültürümüzün olmadığı gün gibi ortada. Takımımız Süper Lig’de, ama taraftarımız maalesef hala alt kümede. Hatayspor’umuzun geçen sezon Beşiktaş maçı ve bu sezon bugünkü Fenerbahçe maçını sattığını düşünen zavallılar…
Mehmet C. Bilger: Canınız sağ olsun. Kötü değildik.
Mustafa Sahna: Maçı kaybettik diye seni bırakacak halimiz yok. Sonuna kadar Bordo-Beyaz Hatay!
Fırat Kaya: 8 numara yetersiz! Kamara düzeliyor, yavaş yavaş…
Akın Balcı: Bizi kim tutar, Ömer’im! Bu sene Şampiyon Fener!
Sami Baş: Hakem verdi yine maçı!
Mehmet Şilfeler: Sağlık olsun, önümüzdeki haftaya…
Seyhan Arıf Fakiroğlu: Ancak hakemle yenerler.
Halil İbrahim Sabir: Yeni seriler yapmak için mücadeleye devam…
Raphael Dilaveridze: Saba’yı niye çıkarttın hoca?
Mustafa Kavak: Hiç bir şeye değişilmez senin sevgin bu dünyada…
Mustafa Şahin: Hakem penaltıyı yedi! Net penaltıydı!
İrfan Soylu: Verilmeyen penaltıyla, hakemler Hatay’ı yaktı.
Yılmaz Karahan: Hatayspor’u yakan, maç hakemi Abdulkadir Bitigen ile VAR hakemi Koray Gençerler! Yazıklar olsun!
Emirhan Şahbaz: Canın sağ olsun Hatayspor.
Yasin Öztürk: Çıkın, hakemler hakkında konuşun!
Mehmet Can: Benim için Hatayspor bitmiştir.
Burak İçkan: Hakem sağ olsun!
Mert Akkas: Artık futbolun bir tiyatro olduğuna inanmaya başladım. Geçen sene de kendi kalemize gol atarak bunlara maçı 2-1 hediye etmiştik. Şehir dışından, çevre ilçelerden insanlar bin bir umutla maça geldi. Nedense her büyük takımlarla oynadığımız maçta aynı senaryoyu izletiyorsunuz bize. İnşallah 8 yersiniz! Yazık!  Haber/Cemil Yıldız