HATİAB’ın mesajı TÜSİAD’la:

HATİAB’ın mesajı TÜSİAD’la:

Yerli otomobil Hatay’da üretilmeli

Kısa adı HATİAB olan Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği’nin Başkanı İbrahim Güder ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’e hayırlı olsun ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kısa süre önce yerli otomobili üretmek için yer araması talimatı verdiğini kaydederek, “Hatay olarak biz buna talibiz. Yerli otomobil Hatay’da üretilsin” mesajı verdi.
HATİAB Başkanı İbrahim Güder, bu mesajını şu ana başlıklarla destekledi:
-Türkiye’nin demir-çelik üretiminin üçte birinin gerçekleştiği Hatay; demiryolları, limanları, otoyolları, havaalanları, 2 tane üniversitesi ve eğitimli insan gücü ile otomobil üretimi için gerekli her türlü alt yapıya sahiptir.
-Üretilecek otomobillerin dünyaya dağıtımı için de en uygun lokasyon Hatay’dır. Çünkü Ortadoğu’ya açılan en önemli kapılar Hatay’da bulunmaktadır.
-Otomotiv sektörü için gerekli olan yedek parça yan sanayi kurulması için gerekli olan tüm alt yapı Hatay’da mevcut olup, çok hızlı bir şekilde yapılandırılabilir.
-Ayrıca Hatay’ın körfezde olması, gemi ve yat üretimi için gerekli olan her türlü fiziksel üretim koşullarına sahiptir. Gemi ve yat üretimi ve lojistiği için İskenderun körfezi çok uygun bir lokasyondur.
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)