Hatoder’den doyasıya eğlence

Hatoder’den doyasıya eğlence

8 Mayıs Dünya Talasemi Günü etkinliği coşkulu atmosferde kutlandı

Başkanlığını Burhan Kerimoğlu’nun yaptığı Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği, 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü etkinliği nedeniyle yoğun katılımla, coşkulu bir etkinlik gerçekleştirdi. Gülderen Doğa tesislerinde düzenlenen yemekli eğlence etkinliğinde katılımcılar, davul zurna eşliğinde doyasıya eğlenme olanağı buldu.
Talasemi ve orak hücre anemi hastalarının gözlerini yaşama açtıkları andan itibaren hayatları boyunca aileleriyle birlikte sağlık sorunlarıyla mücadele ederek hastanelerde sürekli tedavi görmekte olduklarını hatırlatan Kerimoğlu, Talasemi ve orak hücre anemi hastaları ve ailelerinin günlük yaşamların da karşılaştıkları zorluklar bakımından her geçen gün ümitsizliklere sürüklendiğini bildirdi ve şunları dile getirdi: “Bu tükenmişliğe bir nebzede olsa ortadan kaldırmak adına zaman zaman çeşitli etkinlikler yaparak onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek için var olan derneğimiz her zaman üzerine düşeni yapmaktadır. Bugün bu ortak birlikteliklerden bir tanesi de 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü etkinlikleridir. Düzenlediğimiz programımız öncelikle hastalara ve ailelerine yönelik moral amaçlı birliktelik günüdür. Bu moral ve birliktelik günün de hastalarımıza imkânlarımız ölçüsünde yaptığımız programlarla onların gülen yüzlerine şahit olmak ise bizleri ayrıca mutlu etmektedir” dedi.
Başkan Kerimoğlu, etkinliklerinde yer alan tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında, bütün annelerin anneler gününü de kutlamayı ihmal etmedi. -Mehmet ÖZGÜN-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)