HATSU: Arıtımı Başlattık, Suyu Veriyoruz…

HATSU: Arıtımı Başlattık, Suyu Veriyoruz…

Karaçay Barajındaki SU’yun bulanıklığı normal değerlere düştü

Antakya ile Defne’ye su veren Büyük Karaçay Barajı’nda son yağışlarla birlikte Su’yun bulanıklık derecesinin en üst düzeyde seyretmesi ve arıtma yapılamaması nedeniyle HATSU’nun durdurduğu Su terfisi yeniden başlatıldı. HATSU, barajdaki Su’daki bulanıklığın normal değerlere düşmesi üzerine, arıtım yapılarak vatandaşlara su dağıtımına başlandığını bildirdi.

HATSU duyurusu şöyle:

“Büyük Karaçay Barajı’ndan Antakya ve Defne ilçemizin muhtelif noktalarına iletilen suyun bulanıklığı, normal değerlere ulaşmıştır. Suyun arıtım işlemlerine ve şebekelere iletimine başlanmıştır. Ana hat ile şebekelerin toparlanmasıyla birlikte, ilçelerimizde su iletimi normale dönecektir. Gösterdiğiniz sabır ve anlayıştan ötürü teşekkür ederiz.”

HATSU, sosyal medya paylaşımında, iki bidon içiresinde iki suya yer verirken, birinin, Karaçay Barajı’ndaki bulanık derecesi yüksek su ile doldurulduğunu, diğer bidondaki suyun ise arıtım sonrası doldurulduğunu belirterek, örneklemeyle, vatandaşların karşılaştırma yapmalarına olanak tanıdığını bildirdi. -Cemil Yıldız-