Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatsu Engelliyor!

Samandağ-Mızraklı yolu aylardır asfalt

Samandağ-Mızraklı yolu aylardır asfalt bekliyor

HATSU’nun gerekli kanal çalışmasını yapmaması nedeniyle, büyük şikayetlere neden olan Samandağ Mızraklı yolunun asfaltı gecikiyor.

Samandağ ilçesinin en büyük mahallelerinden Mızraklı’da yollar delik deşik. Samandağ Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi, Mızraklı yolunu asfaltlamak üzere programına almış durumda. Ne var ki, HATSU, bu yol üzerinde kanalizasyon çalışması yapacağını duyurmak suretiyle aylardır Mızraklı yollarının asfaltını geciktirmeye devam ediyor.
Samandağ ilçesinde büyük şikayetlere yol açan bu durumu görüşmek üzere, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, önceki gün Antakya’ya geldi ve HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ile kurum un diğer yeklileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye; Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Mızraklı Mahalle Muhtarı Semih Bal, Samandağ Belediye Meclis üyesi Ali Deniz katıldı.
Samandağ Belediye Başkan Mithat Nehir, heyet adına HATSU Genel Müdürü Çaparali’ye, Mızraklı Mahallesi’nde asfaltlanması düşünülen yolun kanalizasyon hattının döşenmesi ile ilgili işin hızlandırılması ve halkın bu konudaki beklentilerini aktardı. Samandağ heyeti, ayrıca ilçe içinde özellikle kanal ve su şebekesi ile ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşayan kimi mahallelerin sorunlarını da masaya yatırdı, HATSU Genel Müdürü’nden çözüm istedi.
Genel Müdür Mehmet Çaparali ve Yönetimi, Mızraklı ve diğer mahallelerde gereken hizmetlerle ilgili yoğun bir çaba içerisine girileceği sözünü verdi, heyet bu sözün ardından makamdan ayrıldı.
Samandağ halkı, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’nin bu sözünü tutup tutmayacağını bekliyor.   -Cemil Yıldız-