HATSU Genel Kurulu Toplandı

HATSU Genel Kurulu Toplandı

Su fiyatında % 10 indirim yapıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu Kasım ayı olağan toplantısı 2. Birleşimi, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ömer Dolar başkanlığında gerçekleştirildi. Dün gerçekleşen toplantıda içme suyu fiyatında % 10 indirime gidildi.
Toplantıda alınan kararların özeti şöyle:
-Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan Genel Kurul’da, HATSU’nun 2019 yılına Performans Programı ve 2019 yılı Gelir-Gider Bütçesi ve Bütçe Kararnamesi’ne yönelik Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporları oy birliğiyle kabul edildi.
-Döviz kurları ve enflasyondaki artışlar nedeniyle su tarifelerinde belirlenen kalemlerin yüzde 10 indirim yapılması ve bütçenin buna göre revize edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğuyla kabul edildi.
-Şehit ve vefat eden Gazilerimizin eşlerinin indirimli tarifeden faydalanmasının talep edildiği ile ilgili Plan-Bütçe, Tarife ve Hukuk komisyonları raporları da oy birliğiyle kabul edildi.
-Köylerden mahalleye dönüşen yerlerde ilk defa abone olacaklardan alınan abone ücretleri ve aboneliğe bağlı ücretleri toplamının bir defaya mahsus olmak ve 31.12.2018 tarihine kadar abone olacaklar için 100 TL olarak belirlenmesi için bütçenin buna göre revize edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi. -Cemil Yıldız