HATSU’dan Altyapı Çalışmaları

HATSU’dan Altyapı Çalışmaları

Altyapı yatırımlarında hız kesmeyen Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), devam ettiği ‘Antakya Merkez İçme Suyu İkmal İnşaatı’ çalışmaları ile ilçe merkezine içme suyunu kayıpsız şekilde iletmeyi hedeflediğini belirtti.
Gayrisıhhi, eski teknoloji, ekonomik ömrünü tamamlamış, sürekli arızalanan, asbest, pik döküm ve PVC boruların bertaraf edecek çalışmanın tüm hızıyla sürdüğünü belirten Genel Müdürlük, proje kapsamında muhtelif çaplarda yapımı süren 104 km’lik hat çalışması ile içme suyu temini ve dağıtım sistemlerinde oluşan su kaybını önleme ve buna bağlı olarak enerji maliyetlerini azaltmayı hedeflediklerinin altını çizdi.
Yer altında oluşan su kayıplarının önüne geçmede projenin önemli derece katkı sağlayacağına dikkat çeken HATSU, çalışma kapsamında 500 ve 7500 m3’lük olmak üzere iki adet yeni içme suyu deposu, 12 bin 500 abone bağlantısı, vantuz odaları, vana odaları, tahliye odaları ile debimetre odalarının yapılacağını da açıkladı. Mehmet ÖZGÜN