Hayal kurmaktan Çekinmeyin

Hayal kurmaktan  Çekinmeyin

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) 6. Dönem Mezuniyet Töreni’nde açılış konuşmasını yapan ve “Merak duygunuzu, araştırma ve yaşam boyu öğrenme serüveninizi asla terk etmeyin” diyen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’nin gençlere mesajının temelinde, ‘hayallerinizden vazgeçmeyin” söylemi yer aldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 2020-2021 akademik dönemi mezunlarını, gerçekleştirilen mezuniyet töreni ile uğurladı. 2020- 2021 akademik yılı mezuniyet töreni, İSTE Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Törende; fakülteler, yüksekokullar, konservatuvar, enstitü ve meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler keplerini havaya atarak, üniversite hayatlarını başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.
Açık havada düzenlenen mezuniyet törenine; İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İSTE Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, , Prof. Dr. Mustafa Yüksek ve Prof. Dr. Meltem Eken, İSTE akademik ve idari personelleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Şehitlerin anısına okunan Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’ndan Öğretim Görevlisi Rasim Paşaoğlu ve Öğretim Görevlisi Emrah Ender Arzuman’ın hazırladığı müzik dinletisi, davetliler tarafından beğeniyle izlendi.
-İŞBİRLİĞİ SÖZÜ-
Törende söz alan İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İSTE ile işbirliklerinden bahsederek, İSTE’nin bölge kalkınması için önemini vurguladı. Başkan Tosyalı, konuşmasının sonunda, mezun olan tüm öğrencilere başarı ve iyi dileklerini ifade etti.
-COŞKU VE HÜZÜN-
Mezuniyet Töreni’nde konuşan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci ise öğrenci ve misafirleri selamlayarak, “Bugün her birimiz için hem gurur hem mutluluk hem de hüzün günü” dedi.
Yaşamlarında yeni bir sayfa açan öğrencilerin heyecanlarını paylaştıklarını belirten Depci, öğrencilerin eğitimini nice fedakârlıklarla destekleyen aileleri tebrik ederek şöyle devam etti konuşmasına:
“Bugün aslında sizin gününüz! Ve haklı gururunuzu ve mutluluğunuzu paylaşarak, hepinizi tebrik ediyorum. Merak duygunuzu, araştırma ve yaşam boyu öğrenme serüveninizi asla terk etmeyin. Sonuç odaklı değil, çaba ve gayret üzerine yaşamınızı bina edin.
Üniversitemizin 6.dönem mezunu olan siz İSTE’liler, bugün artık farklı bir yarışın içerisinde, geleceğe dönük farklı bir atmosfere giriyorsunuz. Bulunduğunuz yerlerde çok yönlü olmanızı, İSTE’den gördüğünüz eğitimle farkınızı ortaya koymanızı görmek istiyoruz.
Hayal kurmaktan çekinmeden. Başarının sabır, sıkı çalışma ve azimle geleceğini unutmayın. Daima gönülden, yapmayı sevdiğiniz işin istikameti üzerinde çalışın” tavsiyesinde bulunan Rektör Depci sözlerini şöyle tamamladı:
“Üniversitemizin tüm akademik ve idari personeli adına hepinizi tekrar sevgi ve saygılarımla selamlıyor. Sizi mezuniyet sonrası yeni yaşamınıza uğurlarken, sevgi, sağlık ve başarı dolu bir yaşam diliyorum.”
Mezuniyet töreni kep atma töreni ve ardından bölümlere diplomalarının takdim edilmesiyle son buldu. -Tamer Yazar-