Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Haydar Ergülen,

Eğitim Sen Konuğu Olarak

Eğitim Sen Konuğu Olarak Hatay’da

Ünlü Yazar ve Şair Haydar Ergülen, Eğitim Sen Hatay Şubesi’nin konuğu olarak Hatay’a geldi. Akdeniz Mahallesi Defne Evi’nde sevenleriyle buluşan ve bir söyleşi gerçekleştiren Ergülen, Antakya’yı çok sevdiğini ve nefes alabildiği bir şehir olarak gördüğünü söyledi.

Haydar Ergülen, verdiği söyleşide, “Çok okuyorum, çok yazıyorum. Çok okudukça da borçlanıyorum” diyerek, kendi hayatından bahsetti ve şunları ekledi.

“Çocuklar ve gençler için yazmak çok zor. Çünkü onlar, aslında sizden daha zeki. Mesela 25 çocuk şiiri yazmak, 250 yetişkin kitabı yazmakla eş değer. Çocuk kitabım olan ‘Nar Alfabesi’ni 3 senede yazdım. Ama normalde 3 senede 10 kitap yazan biriyim.”

Kendi edebiyat serüvenini da anlatan Ergülen, katıldığı ilk toplantının yine bir öğretmen sendikası olduğunu ve ilk bildirisini de kendilerine destek amacıyla okuduğunu belirterek, sendikaların varlığının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

Eğitim Sen Hatay Şubesi Başkanı Özgür Tıraş da bir konuşma yaparak, Ergülen’i ağırlamaktan ve etkinliklere olan katılımdan mutlu olduğunu dile getirdi.

Ünlü Şair ve Yazar Ergülen’in söyleşi ve imza etkinliği, Hatay halkı tarafından yoğun bir ilgi gördü. Ergülen, kitaplarını imzaladıktan sonra, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

-Duygu Ertaş-