“Hayır” basın

“Hayır” basın

CHP’li Vekil Topal, seçmene, oy pusulasındaki toprak rengini hatırlattı…

CHP Milletvekili Serkan Topal, İskenderun’daki referandum çalışmalarında, halktan, toprağın rengindeki oy pusulasına HAYIR basılmasını istedi. İskenderun merkezde, Pınarbaşı Mahallesi’ndeki esnafı tek tek ziyaret ederek ‘hayırlı’ işler dileyen Milletvekili Topal, “Bir hayır oyu çok şeyi değiştirir. Ülkemize, geleceğimize, demokrasimize sahip çıkmak için, mührü ‘hayırlı’ olana, toprak rengine, ‘HAYIR’a basın” dedi.
Milletvekili Topal, “Gerek Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, il ve ilçe örgütleri, gerekse çeşitli sivil toplum örgütlerinin başkan ve üyeleri, 783.562 km² vatan toprağında her mahalleye, her sokağa, her köye giderek ve bu yıkım projesini anlatmaya çalışıyoruz. Kamunun bütün olanaklarını kullanan iktidar partisine ve işbirlikçilerine, Türk Halkı 16 Nisan günü anlamlı bir ‘HAYIR’ cevabı verecek. Vatandaşların yoğun ilgisi gösteriyor ki, İskenderun kararını vermiş. İskenderun, Parti Devleti’ne izin vermeyecek” açıklaması yaptı.
Konuşmasında, “Bu projeyi, Sevr ile başarılamayanı başarma projesini 16 Nisan günü yırtıp atacağız. Millet, dişi ve tırnağıyla kurduğu, yokluk ile var ettiği Cumhuriyete sahip çıkıyor” diyen Topal, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Türkiye, uçurumdan önceki son kavşaktadır. Geleceğe güvenle bakabilmek ve demokrasi için 16 Nisan günü sandık başına gitmek ve bu kötü yönetime Hayır demek gerekmektedir.”
-Gökay Gökdemir-

(Visited 2 times, 1 visits today)