“Hayır” Şovu

“Hayır” Şovu

Samandağ Belediyesi’nin 26 iş makinasını teslim töreni görkemli geçti
Yüzlerce Samandağlı, ellerinde ‘Türk Bayrağı’ ile törene geldi ve ‘Hayır’ şovuna katıldı.
Samandağ Belediyesi’nin 26 iş makinasını telim töreni adeta “HAYIR” şovuna dönüştü. Belediye’deki hizmetlerin daha hızlı bir şekilde yürütülmesi amacıyla alınan 26 yeni araç, CHP Genel Başkan Yardımcıları Selin Sayek Böke, Veli Ağbaba, PM üyesi Yıldırım Kaya, HBB Başkanı Lütfü Savaş, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hatay Milletvekilleri Serkan Topal, Birol Ertem ve Hilmi Yarayıcı’nın katılımıyla, Perşembe günü öğleden sonra 75.yıl alanında düzenlenen törenle hizmete girdi. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün, Samandağ Belediyemizin ilklerinden birisini gerçekleştiriyoruz. Makina parkımıza kattığımız iş araçlarını teslim alacağımız ve külliyen hayırlara vesile olmasını temenni ettiğimiz bir törende beraberiz. Belediyemizin, dününü ve geçmişini hatırlıyorsunuz. Bir çoğumuzun ‘belediyemiz burasıdır’ demeye çekindiğimiz binasından, ödenemeyen maaşlardan, bozuk yollardan, tamir edilemeyen su patlaklarından, toplanamayan çöplerden, kışın çamur ve yazın tozdan, rüzgarın esintisine göre Şükrü Kanatlı, Cemal Gürsel ve Kurtderesi Mahallelerimizin çekilmez yanan çöp dumanlarından, borç yükünden çektiğimiz sıkıntıları unutmadık. Bunun gibi daha onlarca örnek verebilirim. Dönüp bugünlere baktığımızda, bütün bu zorluk ve sıkıntılardan adım adım uzaklaştık. Sebatla, sabırla, mesai arkadaşlarımızın, taşeron, işçi, memur, müdür ve meclis üyelerimizin sorumlu davranışları, il ve ilçe yöneticilerimizin uyumu, bizlerin iradesi ile o günlerden fersah fersah uzaklaştık.”
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, konuşmasının bu bölümünde, Belediye personeline hitaben, cevabını almak suretiyle şöyle seslendi:

-Geldiğimiz günden bugüne düzenli maaş ödedik. Yeter mi?
HAYIR
-Borcun çok önemli bir kısmını ödedik. Geri kalanını yapılandırdık ve artık borç kontrol altında. Yeter mi?
HAYIR
– Çamurdan, tozdan kurtulduk. Çöp dumanından kurtulduk. Yeter mi?
HAYIR
-Denizde 23.000 metrekarelik park yaptık. Yeter mi?
HAYIR
-Yakında, Büyükşehir’in ihalesine çıkacağı ve devrini yaptığımız 55.000 metrekarelik parkla birlikte her mahalleye park sözümüzü unutmadık. Mutlaka yerine getireceğiz. İmalatını yaptığımız çok amaçlı salonlarımızda gerçekleştirdiğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerimiz yaşantımızın bir parçası haline geldi. Büyükşehir Belediyemizle uyumlu çalışıyoruz. Birlikte yatığımız çalışmalar dışında, projesini ve imalatının yüzde 30’nu bizim yaptığımız arıtma tesisi faaliyete geçti. Kanalizasyon, su ve diğer beklediğimiz hizmetleri Büyükşehir Belediye Başkanımız zaten sözünü vermişti. Gereğini yapacağına inanıyoruz.
Peki, bunlar yeter mi?
HAYIR…
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, konuşmasının bu bölümünde, ileriye dönük hizmet projelerini şöyle anlattı:
-Kreş ve Gündüz Bakımevi çalışmamız bitme aşamasında. İhtiyaç sahibi ailelilere bu anlamda destek olacağız.

Kadın istihdamına dönük yürüttüğümüz İpek Eller-İpek İşler Projemiz devam ediyor. Kendi evlerinde bütçelerine katkı sağlayacağına inandığımız dokuma eğitimleri veriyoruz. Bu konuda belediyemize destek olan Kaymakamlığımıza, İşkur İl Müdürlüğüne, Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyorum.
İlçemizin unutulmaya yüz tutmuş ipek böcekçiliği ve dokuma işi ile yeniden anılmasına ve istihdama katkı yapacağına inandığımız (12-13-14 Mart) İpek Baharı Festivali (Haririt Adar) düzenliyoruz. Buradan da bütün misafirlerimizi, partililerimizi bugünden davet etmek istiyorum. Bütün bunlar Yeter mi? Tabi ki HAYIR.
Bizler, genel iktidarın yerelden geçtiğini bilen bir yerden, genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmaya, Partimizin bayrağını daha da yükselten bir yerden çalışmaya, bu referandum sürecinde kimsenin kendini öteki hissetmeyeceği eşit, adil ve demokratik bir ülke idealimiz için tekraren HAYIR diyeceğimizi bildirir, hepinize sevgi ve saygılar sunarım.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise konuşmasında, özetle, “Expo 2021’i Hatay’a getirdik. Dünyaya örnek bir kent olmaya devam ediyoruz. Büyükşehir olarak, Hatay’da alt yapı hizmetleri gerçekleştirdik. Huzur, hizmet ve ekonomi konunda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. 26 İş aracı Samandağ ilçesine önemli hizmetler verecektir. Samandağ halkına hayırlı olsun” dedi.
CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Mansuroğlu da konuşmasında şunları söyledi:
Hatay’da, huzurun ve barışın adresi CHP’dir. Bizde sevgi var, saygı var. Bizde ayrıştırma yok. Hatay’ın geleceği, çocuğumuzun geleceği için hayır demeliyiz.”
CHP Milletvekili Serkan Topal ise şu mesajı verdi:
“İlçe ilçe dolaşıp anayasa değişikliği için ‘hayır’ kampanyasını sürdürüyorum. Bu konuda hepimize görevler düşmektedir. Samandağ, saltanat sevdalılarına geçit vermeyecektir.”
Sırasıyla diğer konuşmacıların verdiği mesajlar ise şöyle:
CHP PM üyesi Yıldırım Kaya: “Dayatmalara karşı hayır, Tek adam diktatörlüğüne hayır. Bir ‘hayır’ da Samandağ’dan olsun. Demokrasiyi sonuna kadar savunacağız. Özgürlükleri, Cumhuriyeti savunacağız ve sonuna kadar ‘HAYIR’ diyeceğiz.”
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu: “Samandağ’dan yüzde yüz HAYIR çıkacağına inanıyorum. Eşit yurttaşlık için, özgürlükler için anayasa değişikliğine ‘HAYIR’ demek zorundayız. Bir arada ve barış içinde yaşamak istiyorsak, anayasa ve rejim değişikliğine ‘HAYIR’ demek zorundayız.”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke: “Türkiye, bir yol ayrımında. Ya kış güneşinin aydın-lığını bahar esintisine çevireceğiz ya da kış güneşinin önüne kara bulutlar gelecek. Son 2.5 yıl içinde, ülkemiz; demokrasi, ekonomi ve siyasal özgürlükler açısından geriledi. Filli başkanlık döneminde kadınlar daha çok ezildi. Bu nedenlerden dolayı başkanlığa sonuna kadar ‘HAYIR’ diyeceğiz.” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)