Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB Başkanı Öntürk’ten Birlikte Çalışma Vurgusu

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi,

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Olağan Toplantısı HBB Yerleşkesi A Blok’ta bulunan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Hatay Büyükşehir Başkanı Mehmet Öntürk başkanlık etti.
Toplantıda gündeme alınan 59 madde ve gündem dışı 7 madde görüşülerek karara bağlandı. Öntürk, toplantı sırasında yaptığı değerlendirmelerde, Hatay’ı birlikte çalışarak geliştireceklerini vurguladı.
Başkan Öntürk, tüm ilçelere eşit mesafede ve meclisle birlikte kararlar alarak, Hatay’ın 15 ilçesini ortak görüşle yöneteceklerini belirtti. Öntürk, önceliklerin doğru belirlenerek, şehri ayağa kaldırmak için ortak bir çalışma anlayışının önemine dikkat çekti.


Hatay’ın jeopolitik öneminin altını çizen Öntürk, şeffaf ve tarafsız bir yönetim anlayışıyla çalışacaklarını ifade etti. Ayrıca, kültür ve turizm değerlerini restore etmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği yapacaklarını söyledi.
Öntürk, borçlanmanın acil hizmetler dışında bir seçenek olmadığını belirterek, bütçeyi ekonomik ve faydalı işlerde kullanacaklarını dile getirdi.
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Oturumu 13 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek. – Yusuf Cemil Karaçay-