Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB Ekipleri Çevre Kirliliğine Karşı Mücadele Ediyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kamuya

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kamuya açık alanlarda yürütülen temizlik çalışmalarını sürdürerek çevre düzenlemesine önemli katkılar sağlıyor. HBB’nin Çevre Koruma ve Kontrol ile Park-Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları, ortaklaşa bir şekilde gerçekleştirdikleri çalışmalarla kentin görüntüsünü iyileştirmeye devam ediyorlar.

Antakya çevre yolu üzerindeki Otogar Kavşağı ve Honda Kavşağı arasındaki refüj ve kaldırımlarda yapılan temizlik çalışmasıyla, trafiği tehdit eden yabancı cisimler ile görüntü ve çevre kirliliği oluşturan atıklar HBB ekipleri tarafından toplandı. Bu çalışmalarla şehrin daha temiz ve düzenli bir görünüme kavuşması hedefleniyor.

HBB yetkilileri, yapılan çalışmaların il genelinde devam edeceğini ve vatandaşların çevre temizliği konusunda duyarlı olmalarının önemine vurgu yapıyorlar. Kentin her noktasında temiz bir çevre için belediyenin çalışmalarına destek olunması gerektiğini ifade eden yetkililer, vatandaşların da bu konuda duyarlı davranmalarını ve çevrelerini temiz tutmalarını istiyorlar. -Mehmet Durmaz-