Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB, İşletmeleri Denetledi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde çekici, kurtarıcı ve güvenli otopark hizmeti veren firmaları denetlediği gibi, kasap, fırın, pastane ve market gibi gıda üzerine hizmet veren işletmeleri de denetledi. Zabıta Dairesi Başkanlığı 1. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince yediemin otopark hizmeti sunan işletmelerde gerçekleştirilen denetimlerde, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarına uygun ücret tarifelerinin uygulanması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çalışmalar yapıldı.


İl genelinde yapılan denetimlerde, kasap, fırın, pastane ve marketlerin evrakları, sağlık koşulları, fiyat tarifesi ve fiziki şartlara uygunluğu, temizlik, hijyen ve muhafaza koşulları incelendi. Son bir hafta içerisinde 25 işletmeyi denetleyen ekipler, ayrıca 4 işletme hakkında tespit tutanağı düzenleyerek resmi uyarılarda bulundu.
Yetkililer, denetimlerin devam edeceğini belirterek, vatandaşların yediemin otoparklarında gereğinden fazla ücret ödemeleri durumunda UKOME tarafından belirlenen fiyat tarife pusulası ve ödedikleri dekontla birlikte tüketici hakem heyetine başvurabileceklerini iletti. Ayrıca, yetkililer, vatandaşların 7/24 hizmetinde olan 153 numaralı hattı kullanabileceklerini de vurguladılar. – Yusuf Cemil Karaçay-

8