Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB Katkılarıyla Serinyol’da Sağlık ve Refah Merkezi Açıldı

Hatay’da, depremin yıkıcı etkileriyle

Hatay’da, depremin yıkıcı etkileriyle mücadele devam ederken, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İnsani Yardım Derneği (YSYD) işbirliğiyle Serinyol’da yeni bir sağlık merkezi açıldı. “Serinyol Fizik Tedavi ve Psikososyal Destek Merkezi” adını taşıyan bu merkezin açılışına, bölge halkının ilgisiyle gerçekleşti.

Açılış töreninde konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, depremin Hatay’ı her açıdan vurduğunu belirterek, “Deprem herşeyiyle bizi vurdu, insanlarımızı kaybettik, mallarımızı kaybettik. Ama birçok insanımızda psikolojik olarak sıkıntıya girdi. Bununla birlikte bunların ihtiyacı olan protez, ilaç vs gibi ihtiyaçlara da destek verilecek” dedi. Başkan Savaş, bu işbirliğinin Hatay Büyükşehir Belediyesi ailesini mutlu ettiğini ifade ederek, “Paydaşlarımızla birlikte Hatay’daki insanlarımıza destek olmak için burayı açıyoruz. Uzun yıllar Hatay’da deprem yaralarını sararken bir yandan da insanlarımızın sağlığına kavuşması için elimizden geleni yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

Serinyol Fizik Tedavi ve Psikososyal Destek Merkezi, bölgedeki depremzedelerin yanı sıra, psikolojik destek ihtiyacı olan herkese kapılarını açacak. Merkezin açılışıyla birlikte, depremin etkileriyle mücadele edenlere umut ve destek sağlanması amaçlanıyor. – Adil Yeşildağ-