Kumsal temizliği öğrencilere

Kumsal temizliği öğrencilere

Gönüllü öğrenciler, Samandağ Çevlik sahilini tertemiz yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, farklı okullardan öğrencileri çeşitli etkinliklerle bir araya getirerek çevre konusunda bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Yapılacak çalışma kapsamında, Antakya Ali Kavak İlkokulu ve Final Okulları öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla Samandağ Çevlik sahiline getirilerek kumsalda temizlik çalışmaları yaptırıldı.
Çevre temizliği konusunda duyarlılık yaratmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, öğrenciler, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sahil Temizlik Personeli ile birlikte kumsalda temizlik yaptı. Öğrenciler, buldukları tıbbi atıklar ve plastik ürünler ile ilgili Çevre Koruma Şube Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan Çevre Mühendislerinden bilgi aldılar.
Sahilde ölü halde bir Caretta Caretta deniz kaplumbağasının bulunması üzerine, öğrencilere, nesli tükenme tehlikesi bulunan bu canlılardan her yıl binlercesinin denize atılan poşet ve ambalaj atığı gibi kirlilik nedeniyle öldüğü açıklandı. Öğrencilerin, Akdeniz’de kirliliğe dikkat çekmek amacı ile pankart açması ve Sahil Güvenliğe bağlı dalgıçların su altında temizlik yapmasının ardından etkinlik son buldu.
-Gökay Gökdemir –
 

(Visited 1 times, 1 visits today)