Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB Trafikte Güvenli Gelecek için Harekete Geçti

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Trafik

Hatay Büyükşehir Belediyesi, “Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında Antakya Güzelburç Kızılay Konteyner Kent içinde bulunan Bedi Sabuncu Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu öğrencilerine yönelik eğlendirici ve öğretici etkinlikler düzenledi.
HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin iş birliğiyle gerçekleştirilen aktivitelerde, ulaşım uzmanları tarafından öğrencilere trafik güvenliği ve insan sağlığı konularında bilgiler verildi.
Etkinliklerde ilkokul ve ortaokul öğrencileri eğlenceli oyunlar eşliğinde trafik kuralları, trafik işaretleri, emniyet kemeri kullanımı ve yaya geçitlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenme fırsatı buldular.
Öğrenciler, eğlenceli aktiviteler ve bilinçlendirici sunumlar sayesinde trafikte karşılaşabilecekleri durumlara nasıl tepki vermeleri gerektiği konusunda farkındalık kazandılar. Ayrıca, palyaço gösterileri, dans ve müzik eşliğinde keyifli bir gün geçirdiler.
HBB yetkilileri, “Trafikte Minik Eller” sloganıyla trafikte daha güvenli bir gelecek için çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler. – Meriç Demiray-