Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB yağışlar sonrası temizliğe sahillerden başladı 

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), şehir

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), şehir genelinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına sonrası sahil temizliği çalışmalarını hızlandırdı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, son günlerde yaşanan şiddetli yağışların ardından kıyı bölgelerinde oluşan atıkları temizlemek için harekete geçti. Sel, rüzgar ve dalgaların neden olduğu çöp, ot ve plastik birikintileri, ekolojik sisteme ve insan sağlığına zarar vermemesi için detaylı bir şekilde temizleniyor.

Sabahın erken saatlerinden başlayarak geç saatlere kadar devam eden çalışmalarda, HBB ekipleri iş makineleriyle sahil şeridini tertemiz bir hale getirmek için yoğun çaba sarf ediyorlar. Yetkililer, vatandaşları çöplerini deniz ve dere yataklarına atmamaları konusunda duyarlı olmaya çağırarak, tüm vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için iş birliği yapılmasını vurguladılar.

Ayrıca, HBB’nin tüm birimleriyle koordineli olarak yürütülen çalışmaların sadece kıyı bölgelerinde değil, tüm Hatay genelinde gerçekleştirileceği belirtildi. – Yusuf Cemil Karaçay-