Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB, Yağmur Mağdurlarına Umut Oldu

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB),

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), hafta sonu il genelinde meydana gelen şiddetli yağışların yol açtığı olumsuzluklara hızlı bir şekilde müdahale etti. HBB ekipleri, yaşanan doğal afetin etkilerini en aza indirerek, yağışlar nedeniyle evinde ve aracında mahsur kalan vatandaşların kurtarılması için gece boyunca çaba sarf etti.
Meteorolojik uyarılar doğrultusunda alarma geçen Büyükşehir ekipleri, Antakya Odabaşı Mahallesi’nde evlerinde mahsur kalan 16’sı çocuk toplam 22 kişiyi iş makineleriyle güvenli alanlara tahliye etti.
Ayrıca Fen İşleri Daire Başkanlığı, Antakya’da metrekare başına 111,2 kilogram yağış düşen şiddetli sağanak nedeniyle trafikte mahsur kalan araçlara yardım ederek, trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik önlemler aldı.
HATSU ve İtfaiye Dairesi gibi birimler de alt geçitlerde su tahliyesi gerçekleştirerek kapanan yollara, tıkanan köprülere müdahalelerde bulunup sahada aktif olarak çalışmalarını sürdürdü.
Yetkililer, yaşanan olumsuz hava koşullarına karşı anında müdahale etmek ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için gece gündüz demeden görevlerini yerine getirdiklerini aktardı. – Yusuf Cemil Karaçay-