Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB’den 107 Bin Noktada İlaçlama

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB),

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), sıcaklıkların artmasıyla birlikte sinek, haşere ve kemirgenlere karşı il genelinde ilaçlama çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor.
HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, kurum planlaması ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Haziran ayı boyunca il genelinde 107 bin 643 noktada ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi.
Uzman personeller tarafından sinek ve haşerelerin ürediği dere, su kanalı, gölet, kanalizasyon, sazlık alan, bataklık, foseptik, gübrelik alan, çöplük gibi yerlerde yoğunlaştırılan çalışmalar, gece ve gündüz olmak üzere 68 ilaçlama aracı ve teknolojik ekipman kullanılarak devam ediyor.
Yetkililer, insanların toplu yaşadığı mahalleler, konteyner kentler ve resmi kurumlar başta olmak üzere şehrin dört bir yanında yıl boyunca ilaçlama çalışmalarının süreceğini belirterek, vatandaşların taleplerini HBB’nin sosyal medya hesaplarına, 444 12 06 ve Alo 153 hattına iletebileceklerini kaydetti. – Yusuf Cemil Karaçay-