HBB’den köprü açılışı …

HBB’den köprü açılışı …

12 mahallenin ulaşım sorunu çözülecek … 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın ev sahipliğinde Defne ilçesine bağlı Balıklıdere Mahallesinde, Asi Nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan köprünün açılış töreni gerçekleştirildi. Altyapısı, üstyapısı, modern görüntüsü ve sosyal dokusuyla Hatay’ı marka kent haline getirmek amacıyla çıktığı yolda önemli mesafeler kat eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay’ın geleceğine yön vermeye devam eden projelere bir yenisini daha ekledi.

Gerçekleştirilen açılış törenine Başkan Savaş’ın yanı sıra, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Antakya Ticaret Borsası Başkanı M.Ali Kuseyri, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, HBB Zabıta Daire Başkanı Edip Kadıoğlu, HBB Etüd Proje Şube Müdürü Hasan Ziya Hamidioğulları, HBB Daire Başkanları, CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç, Balıklıdere Muhtarı Meziyat Sahillioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, kanaat önderleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Defne ilçesinde yapımı tamamlanarak halkın hizmetine sunulan köprü hakkında teknik bilgi veren HBB Etüd Proje Şube Müdürü Hasan Ziya Hamidioğulları,”Defne ilçemizde yapımını tamamladığımız köprü 60 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindedir. Köprüde toplamda 48 adet 22 metre uzunluğunda fore kazık imalatı yapılmıştır. Bu köprü ile beraber Asi’nin bir yakasında 7 mahalle ile diğer yakasındaki 5 mahalle yani toplamda 12 mahallenin ulaşım sorununu çözecektir” dedi.

Hatay’da önce huzur daha sonra hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini konuşmasında vurgulayan Başkan Savaş, “Bizler Hatay’da yarışa başlamadan önce huzur daha sonra da hizmet sloganıyla yola çıktık. Huzurun olmadığı yerde hizmet yapmanın da bir anlamı yoktur. Bunu Suriye, Filistin ve Libya’da yaşanan kaos ortamından da hepimiz görebiliyoruz.6 yıldır coğrafyamızı karıştırmak isteyen zihniyete karşı Hatay halkı dik durdu ve dik durmaya da devam edecektir. Bu dik duruşundan ödün vermeyen büyüklerimize, siyasi partilerimize, kanaat önderlerimize, dernek başkanlarımıza, oda başkanlarımıza ve halkımıza canı gönülden teşekkür ederim. Biz samimiyetimiz ve sadakatimizle birlikte içine de sevgimizi katarak sizlere hizmet ediyoruz. Yıllardır ihmal edilen Maşuklu Mahallesi, Küçükdalyan Mahallesi ve Güzelburç Mahallelerinde halkımızın talepleri üzerine köprüler yaptık. Yine burada da 25 bin kişinin ulaşımını rahatlatarak toplamda 12 mahalleyi birbirine bağlayan köprümüzü de sizlerin hizmetine sunduk. Köprüleri yapmak belki de kolaydır fakat biz sizlerin gönüllerini yapmaya geldik. Hepimizin gönüllerinin bir olması ve gönlümüzü Ankara’ya çevirmemiz lazım. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet’in ve bayrağımızın gölgesinde bu ülkenin birlik, beraberliği ve bütünlüğünü inşa etmeliyiz” dedi.

Konuşmaların bitiminden sonra köprünün açılış törenine geçildi. Yağmurlu havaya rağmen kalabalık davetli topluluğu ile hayırlı olsun dilekleriyle kurdele kesildi.