Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB’den ulaşımı kolaylaştırma çabaları

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya ve Defne ilçelerine bağlı 5 mahalleye ücretsiz ulaşım hizmetini daha da genişleterek, vatandaşların ulaşımını kolaylaştırıyor. Ayrıca, Defne Devlet Hastanesine ulaşım için özel hatlar açılarak sağlık hizmetlerine erişim daha da kolaylaştırılıyor.

Bu kapsamda hizmet veren ulaşım hatlarındaki araçlara haftalık 35.000 litre mazot desteği sağlanırken, Ocak ayından itibaren toplamda 550.000 litre mazot desteği sağlandı. Bu adım, hem ulaşım hizmetlerinin sürekliliğini sağlamak hem de çevre dostu bir ulaşım anlayışını desteklemek amacıyla atıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, Hatay Kart kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla mobil uygulama üzerinden Hatay Kart’a bakiye yükleme işlemlerini tekrar aktif hale getirdi. Bu sayede, kullanıcılar mobil uygulama aracılığıyla vize işlemlerini gerçekleştirebilecek ve kartlarına TL yükleyebilecekler. Hatay Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından, “Antakya ve Defne ilçemize bağlı 5 mahallemize belediye olarak ücretsiz ulaşım sağlarken Defne Devlet Hastanesine de ulaşım hizmeti için hatlar açtık. Hizmet veren hatlardaki araçlara haftalık 35.000, Ocak ayından itibaren toplamda 550.000 litre mazot desteği sağladık.
Hatay Kart’a bakiye yükleme bölümü mobil uygulamamızda tekrar aktif hale getirilerek mobil uygulama üzerinden vize işlemleri ve kartla TL yükleme işlemleri kolayca gerçekleştiriliyor.
Hatay’ımızda ulaşımın aksamaması ve daha güvenli hale gelmesi amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. (Adil Yeşildağ)