Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HBB’nin Sağanak Yağış Raporu

Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet

Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ekipleri, meteorolojinin sağanak yağış uyarısıyla harekete geçerek kentin çeşitli noktalarında 754 vakaya müdahale etti. Antakya, Samandağ, İskenderun, Arsuz, Defne, Yayladağı ve Dörtyol ilçelerinde etkili olan yağışlar nedeniyle mahsur kalan 9 vatandaş ve suya kapılan 5 araç HBB ekipleri tarafından kurtarıldı. Ayrıca, riskli bölgelerde bulunan vatandaşlar güvenli alanlara tahliye edildi.

HBB ekipleri, sel, su taşkını ve su birikintileriyle mücadelede gece boyunca kesintisiz çalıştı. Kurtarma operasyonlarının yanı sıra konteyner kentlerde kanal açma, yağmur sularının tahliyesi, mazgal temizliği ve yolların güvenli hale getirilmesi gibi önlemler alındı.

AKOM koordinasyonunda çalışan ekipler, 247 araç ve 491 personelle köprü çökmesi, kapanan yollar, çöken duvarlar, devrilen ağaçlar ve diğer olumsuzluklara karşı hızlı müdahalede bulundu. İtfaiye Dairesi Başkanlığı, HATSU Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri de ortak hareket ederek kente destek verdiler. – Yusuf Cemil Karaçay-