HDP Eş Genel Başkanı

HDP Eş Genel Başkanı

31 Mart öncesi Hatay’da

Demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile buluşma amacıyla Hatay’a gelen, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Mersin ve Adana’nın ardından ziyaretlerini sürdürüyor.

Yaklaşan 31 Mart Seçimleri öncesinde ‘adayları’ noktasında en sessiz siyasi partilerden biri olan Halkların Demokratik Partisi (HDP), Eş Genel Başkanı Sezai Temelli eliyle bu sessizliğini bozdu. Bir süredir il ziyaretleri gerçekleştiren ve bu ziyaretleri kapsamında demokratik kitle örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile buluşmaya özen gösteren Temelli, ‘ittifak hesaplarının kalabalığındaki’ Ankara’dan uzakta, Partililerle gündemi de değerlendiriyor.
Mersin ve Adana’nın ardından Hatay’a gelen Temelli’ye, aslen Hataylı olan, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları da eşlik ediyor. Dün Payas ilçesinde Partililerle bir araya gelen Temelli için kısa bir mesaj paylaşan Hatimoğulları, “Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli ile Milletvekilleri Kemal Peköz ve Meral Danış’la birlikte Çukurova Bölge ziyaretimiz kapsamında Payas İlçe örgütümüzde, halklarımız ve yöneticilerimizle buluştuk” dedi. Temelli, ziyareti kapsamında dün Antakya’da il teşkilatı ile de bir araya geldi. -Tamer Yazar-