Hedef; bağımlılığa karşı farkındalığı arttırmak

Hedef; bağımlılığa karşı farkındalığı arttırmak

“Yeşilay Haftası” etkinlikleri, “Sen de Söz Ver” sloganıyla başladı …

Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin, Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünü etkinliklerle kutlayacaklarını bildirdi. Dün, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, Antakya Öğretmenevinde düzenlediği toplantıda,  bu yıl “bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikleri hayata geçireceklerini ifade eden Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin, hedeflerinin, bağımlılığa karşı farkındalığı arttırmak olduğunu söyledi. Başkan Hidayet Şişkin, etkinlikler dahilinde saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği faaliyetler gerçekleştireceklerini bildirdi.

Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor …

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını hatırlatan Başkan Hidayet Şişkin, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Hatay da da çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da ‘bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver’ diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Sigarayı bırakan vatandaşlar ziyaret edilip ödüllendirilecek

Hafta boyunca, düzenleyecekleri etkinlikler hakkında bilgiler aktaran Yeşilay Hatay Şube Başkanı Hidayet Şişkin, “ Bugünkü toplantımızın ardından hafta boyunca çeşitli makam ve okul ziyaretlerimiz olacak. Stand çalışmışları yapacağız.  02 Mart Perşembe günü saat 10.00 da Hatay Sosyal Bilimler Lisesi salonunda kutlama programı gerçekleştireceğiz. Aynı gün saat 13. 30 da radyo programına katılacağız. 05 Mart Pazar günü saat 10.00 da herkesin katılabileceği bisiklet turumuz ve 1 adet bisiklet hediye çekilişimiz olacak.  İlçelerimizde bulunan okullara da ziyaretler gerçekleştireceğiz. Sigara bırakan vatandaşları ziyaret ederek ödüllendireceğiz” dedi.

Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)