Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hem aşure dağıttı, hem sohbet etti

Bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım

Bolluk, bereket, hoşgörü, paylaşım ve şükran nişanesi olan “aşure günü” nedeniyle İSTE Merkez Kampüste aşure ikramı gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, etkinlikte öğrenci ve personele aşure dağıtmayı ihmal etmedi.

Muharrem ayı nedeniyle gerçekleşen ‘Aşure Günü’ etkinliğine ev sahipliği yapan İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) Rektör eliyle öğrencilere ve personele aşure ikramı yapıldı. Bolluğu, bereketi ve paylaşmayı simgeleyen Aşure Günü münasebetiyle İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) tüm kampüslerinde gerçekleşen aşure ikramı için konuşan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, “Tarihsel olarak baktığımızda, aşure gününde birçok önemli hadise vuku bulduğu bilinmektedir. Aşure’nin birliği, beraberliği ve bereketi simgeleyen ve bütünleştiren bir gelenek olduğunu biliyoruz. Aşure; farklılıkların ancak bütünleştirilebildiğinde anlam ifade edebileceğinin kanıtıdır. Kısıtlı kaynaklarla bile; istenildiğinde, birlik ve beraberlik sağlandığında, güzel işler yapılabileceğinin örneğidir. Aşure, aramızdaki sevgi, dostluk, kardeşlik bağlarını güçlendiren ve pekiştiren bir gelenektir” ifadelerini kullandı.
Aşure ikramı sırasında öğrencilerle sohbet de eden Prof. Dr. Türkay Dereli; Üniversite ve Kampüsteki çalışmalarla ilgili olarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Samimi bir ortamda geçen sohbette, öğrenciler merak ettikleri sorulara cevap alma imkânı buldular.
Tamer Yazar