Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hem özeleştiri, hem gelecek…

Defne Belediye Başkanı İbrahim

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, kuruluş aşamasında yitirilen zaman ve çabayı kamuoyuna yeterince anlatamadıkları özeleştirisinde bulunurken, son 50 yılın toplamından fazla altyapı yatırımları gerçekleştirdiklerini açıkladı ve geleceği anlattı:

Altyapı bitti, sıra kente güzellikte…

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, hem özeleştiri içeren hem de geleceği anlatan özet açıklamasında, kurucu belediye olduklarını hatırlattı ve bu süreçte yapılan çalışma ve zaman kaybını halka iyi anlatamadıklarını söyledi. Yaman, bu dönemde Defne ilçesinin son 50 yılın toplamından daha fazla altyapı yatırımı hizmeti gördüğünü de kaydetti.
Yaman, sözlerini, “Artık altyapının büyü bölümü bitti, sıra kentimizi güzelleştirmede” şeklinde tamamladı. Defne ilçesinin hızla büyüdüğünü, kaybedecek zamanları olmadığını, makam için mücadele eden değil, hizmet üreten başkan olmak için çaba harcadığını belirttiği açıklamasında, yoktan bir kentin kurucu belediyesi olduklarını vurgulayan Başkan Yaman, “Kuruluş sürecinde kaybettiğimiz zaman ve çabamızı kamuoyuna anlatmak konusunda yeterli olamadığımızın öz eleştirisini yapmak zorundayız” dedi.
Açıklamasında, “Hızlı büyüyen Defne’nin kaybedecek zamanı yok. Koltuğu için mücadele eden değil, hizmet üreten başkan olmak için çaba sarf ettim” diyen Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, kuruluş aşamasında kentin şantiye alanına döndüğünü ve yapılan çalışmaların da bir kentin geleceği için olmazsa olmazı olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:
“Makyajla, çiçekle, böcekle uğraşmak yerine, yatırımcı kuruluşların ve Büyük Şehir Belediyemizin kaynaklarını ilçemizin alt yapısının tamamlanması için seferber ettik. Bu süre içerisinde, bölgemizin son elli yılda aldığı toplam yatırımdan daha fazla yatırım aldığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
Yollarımız kazıldı, kışın çamurlu yazın tozlu günler geçirdiğimiz doğru, ama… Alt yapı çalışmaları sonrasında kentin büyük bir bölümü doğal gaza kavuştu, yeni trafo merkezleri kuruldu, kentin büyük bir bölümünün elektrik tesisatı değişti, Defne’de en güvenli yöntem olan elektrik nakil hatları yeraltından geçirildi, kentimizin içme suyu hatları ve birçok noktada kanalizasyon şebekeleri yenilendi, birçok noktada fiber internet çalışmaları yapıldı. Bütün bunlar yapılmadan önce; yolların asfaltlanması, üst kaplamalarının yapılması, halkımıza şirin görünmek dışında bize bir fayda sağlamazdı. Biz, akıl ve mantığın yolunu seçtik.”
Başkan Yaman, açıklamasının sonunda da, “Göreve geldiğimiz günden bu yana büyük özveri ile çalıştık. Başladığımız birçok proje devam ediyor. Artık alt yapı çalışmalarının çoğu bitti. Şimdi elbirliği ile kenti güzelleştirecek ve kentte kimlik kazandıracak çalışmalara imza atıyoruz” dedi. -Cemil Yıldız-